Online: Čeští hokejisté se v semifinále utkají s Ruskem, závod Ledecké byl odložen na sobotu

Hokejový zápas Česko - USA začal ve 4:10 našeho času (zdroj: ČOV / Jan Malý).

Dění na 23. zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu jsme sledovali online i dnes.

15:45 - Zítra budou v akci dvě české štafety a také lyžaři

Ve čtvrtek jsou na programu štafety sdruženářů a biatlonistek. V disciplínách alpského lyžování se pak představí například Jan Hudec nebo Kateřina Pauláthová. Vše pro vás budeme sledovat v tradičním online přenosu.

15:30 - Posledními semifinalisty hokejového turnaje jsou Kanada a Německo

Utkání mezi Kanadou a Finskem rozhodla jediná branka. Ve 41. minutě ji vstřelil Noreau a rozhodl o postupu svého týmu do semifinále. V něm se Kanada utká s největším překvapením turnaje. Švédové si v dosavadním průběhu turnaje počínali výtečně a do čtvrtfinále šli jako nejlépe postavený tým základních skupin. Dnes ale narazili a překvapivě vypadli s Němci. Rozhodující branku na 4:3 vsítil ve druhé minutě prodloužení Patrick Reimer.

14:35 - Po dvou třetinách zůstává stav stále stejný, Němci sahají po čtvrtfinálové senzaci

Reprezentanti Tre Kronor prohrávají před začátkem třetí třetiny s Německem 0:2 a jsou na pokraji vyřazení. Ve druhém utkání diváci stále čekají na gól, Kanada - Finsko zatím 0:0.

13:40 - Hrají se další dvě čtvrtfinále, Němci vedou nad Švédskem

Kanada hraje s Finskem po první třetině nerozhodně 0:0. Poslední čtvrtfinále má zatím překvapivý průběh. Favorizovaní Švédové prohrávají s Německem 0:2.

12:40 - Reakce Dominika Haška na výkony brankáře Pavla Francouze

Jedním z hlavních strůjců dosavadních výkonů české hokejové reprezentace je bezpochyby gólman Pavel Francouz. Na výkony české brankářské jedničky jsme se zeptali olympijského vítěze z Nagana Dominika Haška. Může podle něj dovést Pavel Francouz český tým až ke zlaté medaili?

Reakce Dominika Haška na výkony Pavla Francouze.Video: Luděk Mádl, Profimedia.cz, Seznam Zprávy

12:00 - Snowboardový paralelní slalom byl odložený, Ester Ledecká pojede až v sobotu

Organizátoři vyslyšeli nesouhlasné hlasy jednotlivých týmů a závod paralelního obřího slalomu se pojede ve stejný den jako kvalifikace, tedy v sobotu. Česká závodnice Ester Ledecká bude v Pchjongčchangu útočit na druhé zlato. Nejdříve však musí projít sobotní kvalifikací, která začíná v 1:00, finále pak startuje v 6:30.

11:45 - Sprint mužů ovládli Norové, Češi dojeli na solidním sedmém místě

Johannes Klaebo s Martinem Sundbym potvrdili roli favoritů a dojeli si ve sprintu dvojic pro zlatou medaili. Stříbro vybojovali Olympijští sportovci z Ruska a bronz putuje do Francie. Češi Martin Jakš a Aleš Razým se rozhodně neztratili a ve finále si dojeli pro velmi dobré sedmé místo.

11:30 - Marit Björgenová je historicky nejúspěšnější sportovkyní her

Ženský sprint dvojic vyhrály trochu překvapivě Američanky Jessica Digginsová a Kikkan Randallová. Druhé skončily Švédky a bronz berou Norky. Sedmatřicetiletá Marit Björgenová získala čtrnáctý cenný kov z olympijských her a stala se tak vůbec nejúspěšnější sportovkyní v historii her.

11:05 - Finské hokejistky získaly bronzové medaile, finále je na programu zítra

Reprezentantky Suomi porazily v utkání o třetí místo Olympijské sportovce z Ruska 3:2. Finky tak slaví třetí bronzovou medaili v historii. O zlato si to zítra ráno rozdají Kanaďanky s Američankami.

10:50 - Olympijští sportovci z Ruska deklasovali Norsko a v semifinále nastoupí proti Čechům

Česko zná svého soupeře pro semifinále. Po výhře 6:1 nad Norskem se jím stali Olympijští sportovci z Ruska.

10:40 - Aleš Razým a Martin Jakš postoupili do finále týmového sprintu

Česká běžecká dvojice doběhla v prvním semifinálovém běhu týmového sprintu pátá a z celkového desátého místa postoupila do finále. Razým s Jakšem tak zopakovali svoji finálovou účast ze Soči. Kateřina Beroušková s Petrou Novákovou vypadly v semifinále, když jim na postup chyběla pouhá jedna vteřina.

10:05 - Olympijští sportovci z Ruska vedou nad Norskem už 5:1

O soupeři českých hokejistů v semifinále je zřejmě jasno. Rusové ve druhé třetině ještě zvýšili svůj náskok a po čtyřiceti minutách vedou nad Nory už 5:1.

9:30 - Kanadské curlerky překvapivě vypadly

Poprvé bez olympijské medaile odjedou z Pchjongčchangu kanadské curlerky. Dvojnásobné olympijské šampionky a úřadující mistryně světa překvapivě neprošly do semifinále a jejich dnešní duel proti ruskému týmu bude zároveň jejich posledním v turnaji.

9:15 - Rusové jsou na nejlepší cestě do semifinále proti Česku

Olympijští sportovci z Ruska ve čtvrtfinálovém duelu proti Norům dominují. Po brankách Grigorenka, Guseva a Vojnova vedou po první třetině 3:0 a vypadá to na bezproblémový postup do semifinále, ve kterém by Rusové narazili na český výběr.

8:27 – Josef Jandač o hokejovém pánubohu

Za patnáct minut startuje čtvrtfinálový zápas Rusko – Norsko. S vítězem duelu se Češi utkají v semifinále. Jak na vítězství Čechů nad Američany pohlíží trenér národní reprezentace Josef Jandač?

„Je to satisfakce za Vancouver. Já jsem si to strašně přál. Hokejový pánbůh nám dal možnost hrát o medaile,“ řekl po vítězném zápase.

8:15 – Jak ovlivňuje politika letošní olympijské hry v Jižní Koreji?

Na rozhovor s komentátorem Jiřím Hoškem se podívejte v následujícím videu.

Rozhovor s Jiřím Hoškem o propojení olympiád s politikou (video: Seznam.cz).Video: Seznam Zprávy

7:45 – Skikrosové zlato do Kanady

Na trati byl nejrychlejší Kanaďan Brady Leman, do cíle dojel před před Marcem Bischofbergerem ze Švýcarska a ruským závodníkem Sergejem Ridzikem.

7:33 – Hokej: čtvrtfinále

ČR - USA 3:2 po nájezdech

Branky a nahrávky: 16. Kolář, 29. Kundrátek, rozhodující samostatný nájezd Koukal - 7. Donato, 31. Slater. Rozhodčí: Gouin (Kan.), Öhlund (Švéd.). Vyloučení: 5:4.

Dramatický průběh utkání okomentovala redaktorka ČT Darina Vymětalíková:

7:21 – Čtvrtý sjezd v životě, 26. místo na olympiádě

Kateřina Pauláthová nastoupila do závodu v alpském lyžování po pouhých třech dnech sjezdařského tréninku v životě. V závodě, kterého se účastnila světová špička, přesto obsadila 26. příčku. Vzhlíží k lyžařské senzaci Ester Ledecké: „Vždycky jsem obdivovala Ondru Banka nebo Ester, že oni se prostě nebojí. Já tam při sjezdu tu záklopku mám.“

6:56 – Vítězství Čechů v duelu s Američany glosoval i komentátor Seznamu Jindřich Šídlo

6:47 – Češi vyhráli, po nájezdech porazili Američany 3:2

Brankář Pavel Francouz nepustil v nájezdech ani jeden gól.

6:25 – Třetí třetina končí nerozhodně

Hokejisté půjdou do prodloužení. Stav utkání zůstává nerozhodný 2:2.

6:14 – Poslední olympijský sjezd Lindsay Vonnové

Emoce dnes provázela soutěž v alpském lyžování. Američanka Lindsay Vonnová dnes zajela svůj poslední olympijský sjezd v kariéře a získala bronz. Stala se tak nejstarší medailistkou v alpském lyžování v historii olympiády. Později se slzami v očích řekla: „Chtěla jsem strašně moc vyhrát pro mého dědečka.“ První místo v ženském sjezdu obsadila Italka Sofia Goggiaová, druhá dojela norská sjezdařka Ranghild Mowinckelová.

6:04 – Na plánu je dnes několik dalších hokejových zápasů

V 8:40 odstartují dvě další hokejová utkání. V ženské kategorii se proti sobě utkají sportovkyně z Ruska a Finska, mezi muži budou o postup do semifinále bojovat Norové s Rusy. V jednu hodinu odpoledne začnou čtvrtfinálové duely Kanada – Finsko a Švédsko – Německo.

5:51 – Začíná poslední třetina hokejového zápasu Česko – USA

Boj o semifinále bude nejspíš napjatý do poslední chvíle.

5:36 – Skončila druhá třetina

Drama pokračuje. Stav duelu mezi Čechy a Američany zůstává vyrovnaný.

5:19 – Američané dorovnávají na 2:2

Prostřelit gólmana Francouze se tentokrát podařilo Jimu Slaterovi. Asistence: Brian O'Neill.

5:16  Česko právě vstřelilo branku!

Gól: Tomáš Kundrátek. Asistence: Martin Růžička a Vojtěch Mozík. Stav utkání 2:1.

5:02 – Druhá třetina utkání právě začala

Dokážou Češi nad Američany získat gólový náskok?

4:48 – Skončila první třetina zápasu Česko – USA