Hlavní obsah

Operátoři poprvé poslali Čechům do sedmi zemí varování kvůli koronaviru

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační snímek.

Reklama

29. 2. 2020 10:29

Na zaslání zpráv se v pátek odpoledne s operátory dohodl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Článek

Mobilní operátoři poslali všem svým českým zákazníkům pobývajícím v zemích, kde se šíří nový koronavirus, informační SMS.

Zpráva upozorňuje na nebezpečí nákazy a odkazuje na webové stránky Ministerstva zdravotnictví, na kterých mohou lidé najít podrobné údaje o viru i nemoci COVID-19.

SMS obdrželi v pátek večer všichni Češi, kteří jsou v současné době v Číně, Hongkongu, Íránu, Japonsku, Singapuru, Jižní Koreji a Itálii, sdělil ČTK výkonný ředitel Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) Jiří Grund.

Na zaslání zpráv se v pátek odpoledne s operátory dohodl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

„Ministerstvo zdravotnictví žádalo provést rozesílku ve velmi krátké době, zejména proto, aby se stihlo informovat všechny české občany, u kterých se předpokládá, že se o víkendu budou vracet z Itálie,“ uvedl Grund.

V textu zpráv, které O2, Vodafone a T-Mobile rozesílaly, informuje Ministerstvo zdravotnictví daného člověka o tom, že se nachází v zemi se zvýšeným výskytem koronaviru.

Radí řídit se pokyny daného státu a českého Ministerstva zdravotnictví. V další SMS určené lidem pobývajícím na severu Itálie ještě dodává, aby Češi po návratu kontaktovali lékaře, případně krajskou hygienickou stanici. Žádá však, aby přímo k doktorovi nebo do nemocnice nechodili.

V Česku dosud nebyl zaznamenán žádný případ nemoci COVID-19. Podle údajů Ministerstva zdravotnictví se zatím nechalo testovat 180 lidí, všechny testy skončily negativně. V domácí karanténě nařízené hygieniky kvůli obavám z nového typu koronaviru bylo k pátku 307 lidí.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované