Hlavní obsah

Ošklivé pohádce s Karlem Gottem se lidé vysmívají. Ukázka je špatná záměrně, aby vzbudila pozornost, tvrdí tvůrci

Je to jen marketingová kampaň, říkají nyní o ukázce tvrdě kritizované pohádky její tvůrci. (Video: Barbora Kalátová, Seznam.cz)

Na internetu se v posledních dnech šíří teaser na novou českou pohádku Bubeník a princezna. I když své hlasy animovaným postavám propůjčily hvězdy jako Karel Gott nebo Jiřina Bohdalová, zatím se kolem nového „animáku“ šíří spíše negativní reakce. Seznam ovšem zjistil, že rozhořčení je patrně zbytečné a jde pouze o svéráznou marketingovou kampaň. A že film s touto vizuální podobou zřejmě nevznikne.

Článek

Na internetu se objevil teaser k nové české animované pohádce režiséra Alexe Vladimíra Pietera. Bubeníka a princeznu, jak se film jmenuje, však kritizují odborníci i široká veřejnost. Animace nevypadají příliš hezky, podle některých dokonce připomínají počítačové hry z 90. let.

Postavy přitom dabuje Karel Gott, Jiřina Bohdalová, Jakub Kohák nebo Pavel Rímský a úvodní píseň nazpívala Tonya Graves. Tvůrci říkali, že pohádku chtějí rozšířit do světa a 4 procenta ze vstupného věnovat na pomoc dětem.

Nyní ale obrátili a pro Seznam.cz uvedli, že jde pouze o marketingový tah. Že pranýřovaná ukázka je zkrátka záměrně špatná, aby vzbudila pozornost.

„Teď už to můžeme říct. Byl to výsledek marketingové strategie. Za nás to bylo velmi úspěšné, protože máme 200 tisíc zhlédnutí našeho traileru za týden,“ vysvětluje režisér Alex Vladimír Pieter. Opravdovou upoutávku na pohádku, která má vypadat jinak, mají diváci očekávat až na podzim.

Inspiraci k příběhu autoři čerpali z pohádek bratří Grimmů. Obsah je ale z velké části pozměněný.

Kvůli teaseru jsou na pochybách jak filmoví kritici, tak i veřejnost. „Já pořád pochybuji o tom, že je to vážně. Já to celé podezírám z toho, že je to nějaký prank,“ komentoval teaser filmový kritik Darek Šmíd.

Nové výroky tvůrců, pokud jsou pravdivé a nejsou jen narychlo vyfabulovanou reakcí na ostrou kritiku, mu dávají za pravdu.

Doporučujeme

Další zprávy

  • Čeští fotbalisté postoupili na Euro 2020

    Česká fotbalová reprezentace si čtvrteční výhrou 2:1 nad Kosovem v Plzni zajistila přímý postup na mistrovství Evropy 2020. Skóre otevřel v 50. minutě hostující Atdhe Nuhiu, za domácí se v 71. minutě trefil Alex Král a postupovou branku vstřelil v 80. minutě Ondřej Čelůstka. Utkání sledovalo necelých 11 tisíc diváků.

    Šampionát se v příštím roce uskuteční ve 12 městech v různých evropských zemích. Ze skupiny postupuje tým trenéra Jaroslava Šilhavého společně s Anglií. Za účast na Euru by Fotbalová asociace ČR měla od UEFA zinkasovat nejméně 237 milionů korun.

  • Zeman: Zimola by neměl zakládat novou stranu

    Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola je podle prezidenta Miloše Zemana jednou z mála výrazných osobností ČSSD. Před založením nové strany by ho hlava státu varovala. Zeman to řekl ve čtvrtek v televizi Barrandov. Bývalý jihočeský hejtman Zimola ve středu uvedl, že požádal o registraci hnutí Změna 2020.

    Pokud by Zimola založil vlastní politickou stranu, bylo by to podle prezidenta štěpením atomů. „Je to jedna z mála výrazných osobností sociální demokracie, tak ať pro tuto stranu pracuje, ať občas snese nějakou porážku, ale věřím, že nakonec třeba krajské volby pro něj mohou být úspěšné,“ uvedl na Zimolovu adresu.