Hlavní obsah

Penta koupila nemocnici v Roudnici nad Labem

Foto: pnsp.cz, Seznam.cz

Nemocnice v Roudnici nad Labem.

Reklama

13. 12. 2019 8:51

Společnost Penta Hospitals CZ podepsala smlouvu o převzetí Podřipské nemocnice s poliklinikou v Roudnici nad Labem. Transakce podléhá schválení antimonopolního úřadu.

Článek

Do svého nemocničního portfolia zařadila investiční společnost Penta dalšího člena. Roudnickou nemocnici, o níž sama říká, že je „v dobré kondici a poslední roky hospodaří se ziskem“, koupila od Jakuba Zavorala, současného majitele.

Penta měla o nemocnici dlouhodobý zájem, hodí se jí do sítě jejích regionálních zdravotnických zařízení. Obchod ale „odšpuntovalo“ až rozhodnutí Vrchního soudu v Praze z letošního září, které s definitivní platností vyjasnilo dosavadní majetkové poměry – na základě opční smlouvy se jediným vlastníkem nemocnice, po finančním vypořádání s protistranou, stal Jakub Zavoral. A ten nyní nemocnici Pentě prodává.

„V nemocnici zachováme akutní péči a všechny čtyři lůžkové primariáty. Rozhodně nemáme v úmyslu omezovat poskytovanou péči a jakékoliv oddělení zavírat. V situaci, kdy vše funguje, by to ani nedávalo smysl,“ uvedla jednatelka Penta Hospitals CZ Barbora Vaculíková.

Podřipská nemocnice s poliklinikou je koncipována jako zařízení akutní péče. Provozuje oddělení ambulantní i lůžkové chirurgie, internu, gynekologicko-porodnické oddělení a dětské oddělení. Nemocnice poskytuje i následnou rehabilitační péči, pohotovost a provozuje zhruba desítku specializovaných ambulancí.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené