Hlavní obsah

Platím za léky 150 tisíc měsíčně, říká pacient s rakovinou. Proč mu pojišťovna nepomůže?

Reportáž přibližuje případ několika pacientů s vážnými chorobami, kteří by na tom byli bez vlastních doplatků na léky mnohem hůř. (Video: Seznam.cz)

2. 12. 2018 13:18

Josef Pikola je podnikatel. Vybudoval stavební firmu, realizoval řadu velkých projektů. Přitom nezanedbával ani rodinu ani ostatní potřebné kolem sebe. Stará se léta o postiženou dceru, s manželkou adoptovali chlapce z dětského domova. Jenže žádné štěstí není věčné.

Článek

Před osmi lety Josefu Pikolovi poprvé diagnostikovali rakovinu. Dnes se potýká s její recidivou. Lék, který by byl účinnější než ten, jenž bere dnes, mu pojišťovna odmítá platit, protože je příliš drahý. S podobným problémem se potýkají tisíce pacientů. Potřebovali by léky, které si sami platit nejsou schopní a pojišťovny platit nechtějí. Některým z nich jde o život. Dá se jim pomoci? A jak?

Reportáž je součástí pořadu Záhady Josefa Klímy, který můžete v premiéře sledovat na Televizi Seznam každou neděli od 20:00.

Jak naladit Televizi Seznam u vás doma? Praktický návod ZDE.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené