Hlavní obsah

Po 33 letech měla premiéru nová verze písně Time Freddieho Mercuryho

Fanoušci Freddieho Mercuryho si nově mohou poslechnout jinou verzi písně Time. (Video: Šimon Trantina, Reuters, Youtube.com)

 

Reklama

21. 6. 2019 21:08

V Británii měla ve čtvrtek na rozhlasové stanici BBC Radio 2 premiéru dlouho ztracená akustická verze písně Time, kterou zpívá frontman skupiny Queen Freddie Mercury pouze za doprovodu klavíru. Skladba, jejíž celý název zní Time Waits For No One, byla zatím známá jen jako součást soundtracku k muzikálu Time z roku 1986. Na něm Mercuryho doprovází řada vokalistů i nástroje.

Článek

Píseň složil Dave Clark ze skupiny Dave Clark Five, která byla aktivní v 60. letech.

„Když jsme ji poprvé nahrávali, přišel jsem do studia Abbey Road a byl tam jen Freddie a piano. Měl jsem z toho husí kůži. Bylo to magické,“ řekl Clark BBC.

„Poprvé jsme se potkali a on se mě zeptal: Jak tu píseň mám zazpívat? Řekl jsem mu, že chci mix Edith Piaf, Jennifer Holiday a Shirley Basseyové,“ řekl po vydání originální verze skladby Clark ve společném rozhovoru s Mercurym.

„Řekl jsem mu: Davide, mám šaty všech tří a zvládnu to dokonale,“ odvětil legendární zpěvák.

K nahrávce pak podle něj přibyly desítky vokálních stop a instrumentální doprovod, tak jak to v 80. letech bývalo běžné. „Bylo to úžasné, ale cítil jsem, že i na původní verzi něco je,“ dodal Clark.

Hledání záznamu mu trvalo deset let, nakonec jej našel v roce 2017. Z nahrávky oddělil Mercuryho hlas a angažoval původního klávesistu Mikea Morana, který nově nahrál klavírní part. Clark ke skladbě, která je podle agentury Reuters dojemnou interpretací písně o neznámé budoucnosti, také sestříhal nové video.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované