Hlavní obsah

Policejní video: Rachejtle fanoušků Plzně zranila ženu na tribuně

Policejní video ukazuje okamžik, kdy rachejtle zranila ženu. (Video: Twitter.com/ PolicieCZ)

10. 3. 2019 16:31

Policie zadržela dva fanoušky fotbalového klubu Viktorie Plzeň. Ti házeli výbušniny mezi fanoušky pražské Sparty a několik jich zranili.

Článek

Sobotní zápas mezi pražskou Spartou a plzeňskou Viktorií přerušila policie. Důvodem bylo agresivní chování plzeňských fanoušků, kteří mezi fanoušky Sparty házeli výbušniny a několik jich zranili. Po zásahu těžkooděnců a vyvedení fanoušků Viktorie zápas pokračoval dál a Sparta vyhrála 4:0.

Policie na twitterovém profilu zveřejnila záběry z exploze jedné z výbušnin. Kromě toho oznámila, že v souvislosti s tím zadržela dvě osoby, které obvinila z výtržnictví, dalších patnáct lidí je podezřelých ze spáchání přestupku. Dohromady zajistili policisté 21 lidí.

Sparta se podílí na vyšetřování spolu s policií, k dispozici jí dala i kamerové záznamy. Na facebookových stránkách zveřejnila výzvu ke spolupráci s ostatními kluby na vyhnání všech agresorů z řad publika. „Mrzí nás, že vhazováním pyrotechniky ze sektoru hostů byli zraněni okolní fanoušci,“ reagovala Sparta na události, které předcházely desetiminutovému přerušení zápasu.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené