Hlavní obsah

Policie obvinila bývalého poslance ODS Šnajdra a další čtyři lidi, důvodem je zakázka pro Nemocnici Na Bulovce

Foto: ČTK

Policie obvinila Šnajdra kvůli zakázkám Nemocnice na Bulovce.

Reklama

18. 11. 2019 18:56

Policie dnes zadržela a obvinila podle informací Lidových novin bývalého poslance ODS Marka Šnajdra kvůli údajným manipulacím se zakázkami pro pražskou Nemocnici Na Bulovce.

Článek

Spolu s ním policie obvinila i další čtyři lidi, uvedl server Lidovky.cz. Kvůli přidělování zakázek v pražských nemocnicích policie už dříve obvinila mimo jiné podnikatele Tomáše Horáčka, bývalou ředitelku Nemocnice na Bulovce Andreu Vrbovskou nebo někdejšího ředitele nemocnice Františka Nováka.

„Mohu potvrdit, že policie dnes obvinila pět fyzických a dvě právnické osoby v souvislosti se zakázkou na obnovu lineárních urychlovačů v Nemocnici Na Bulovce,“ řekla Lidovým novinám vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Podle serveru iRozhlas.cz se obvinění týká zakázky z roku 2016. Policie zadržené obvinila ze zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, přijímání úplatků a podplácení.

Šnajdr figuroval v kauze, která v roce 2013 přispěla k pádu vlády tehdejšího premiéra Petra Nečase. Státní zástupce tvrdí, že Nečas, jeho žena Jana (dříve Nagyová) a někdejší náměstek ministra zemědělství Roman Boček v roce 2012 přislíbili poslancům Šnajdrovi, Petru Tluchořovi a Ivanu Fuksovi lukrativní funkce za to, že se vzdají mandátu a nechají projít vládní daňový balíček, s nímž nesouhlasili. Poté co byl balíček schválen, se Šnajdr stal předsedou dozorčí rady Čepra.

Trojice exposlanců původně čelila obvinění, Nejvyšší soud ale dospěl k závěru, že je v této věci nelze stíhat. Muži pak chtěli po státu téměř desetimilionové odškodné, nakonec po dohodě dostali částky v řádu statisíců korun.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované