Hlavní obsah

Praha vypíše tendr na stavbu nové trojské lávky

Rok od pádu trojské lávky. (Video: Kuba Bernáth, Seznam.cz)

 

Reklama

11. 12. 2018 12:18

Praha vypíše tendr na stavbu nové lávky mezi Císařským ostrovem a Trojou. Cena bude záviset na výsledku výběrového řízení. Vyplývá to z materiálu, který schválili pražští radní.

Článek

Nová lávka bude provizorní a nahradí původní, která se zřítila loni 2. prosince. Jakmile bude provizorní stavba dokončena, město vypíše architektonickou soutěž na finální podobu přemostění. Záměr musí ještě schválit pražští zastupitelé. Při pádu byli zraněni čtyři lidé. Město se nyní zabývá jejich odškodněním. Příčina pádu není dosud známa.

Provizorní lávka nahradí původní ve stejné trase a spojí přes řeku ulici Pod Havránkou v Troji s Císařským ostrovem. Sloužit bude pro chodce, cyklisty a budou po ní moci přejíždět v případě potřeby i záchranáři. Nyní na místě funguje přívoz.

Provizorní lávka má být postavena v příštím roce a bude mít životnost až 30 let. Konstrukce mostu je navržena jako nesymetrická spojitá konstrukce o šesti polích. Mostovka je tvořena páteřním ocelovým kruhovým profilem a soustavou příčníků a podélníků. V budoucnu chce Praha vypsat architektonickou soutěž na finální podobu lávky, která má mít šířku šest až sedm metrů.

Radní Hana Marvanová (Spojené síly pro Prahu) na svém twitterovém účtu dnes uvedla, že město prostřednictvím pojišťovny odškodní postižené při pádu lávky. „Poškození nebudou muset čekat, než skončí vyšetřování tohoto neštěstí a než bude znám viník. To by trvalo příliš dlouho,“ napsala Marvanová. S kterou pojišťovnou se domluvila, neuvedla. Město zatím vyplatilo každému z postižených 50 000 korun.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované