Hlavní obsah

Pražská MHD na špici, Václavák opět Koňským trhem a jablečná sklizeň začíná

Den očima Kamily Bejlkové. (Video: Kamila Bejlková, Seznam.cz)

10. 9. 2019 21:30

Pět událostí, které stojí za pozornost, vybírala Kamila Bejlková.

Článek

Pražská hromadná doprava je šestou nejrychlejší na světě. Vyplývá to z výzkumu Polytechnické univerzity v Turíně. Před Prahu, kde můžete počítat s průměrnou rychlostí dopravy 4,99 kilometru za hodinu, se dostaly jen Berlín, Paříž, Kodaň, Helsinky a Atény.

Pozvánka za kulturou: Václavské náměstí bude plné koní. Sochu svatého Václava dočasně posílí další koňské sochy. Václávák se tak skoro stane Koňským trhem, kterým býval v minulosti. Díla instaluje Sdružení Nového Města pražského v rámci projektu VáclavART. Užít si je budete moci do 7. října.

Z nákladní lodi, která se včera převrátila u pobřeží Spojených států, se podařilo vyprostit poslední čtyři námořníky. Posádku původně tvořilo 24 lidí. Záchranáři ale museli práce po odvezení 20 lidí na pevninu pozastavit – na palubě vypukl požár. Zbývající čtyři námořníci byli uvězněni ve dvou místnostech, pro záchranu musela pobřežní stráž vyvrtat do lodi díru.

Ruští rapeři Timati a GUF na YouTube nahráli píseň opěvující Moskvu a jejího starostu. A dostali se tak do povědomí mnoha lidem, jen asi ne tak, jak si představovali. Klip nasbíral rekordní počet záporných hodnocení v minimálním čase.

A na závěr událost, která hýbe nejen kalifornským Cupertinem. Podzimní konference Applu představí nové modely iPhonů. Fronty před prodejnami už se pomalu začínají tvořit.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené