Hlavní obsah

Pražské Divadlo Kalich připravuje muzikál s písněmi Hany Zagorové

Foto: Seznam.cz

Hana Zagorová.

Reklama

22. 9. 18:37

Pražské Divadlo Kalich připravuje muzikál Biograf láska, v němž zazní písničky Hany Zagorové. Premiéra je naplánována na září 2022.

Článek

„Autorkou scénáře je Uljana Donátová, režisérem a scénografem dvojnásobný držitel divadelní ceny Thálie Jan Kříž, pro něhož je to debut na pražské muzikálové scéně. V roce 2015 již režíroval My Fair Lady v libereckém Divadle F. X. Šaldy,“ informoval mluvčí Divadla Kalich Jaroslav Panenka.

„Přijal jsem ten úkol s velkým respektem a jako výzvu,“ uvedl režisér Kříž, který je zároveň představitelem mnoha rolí v Divadle Kalich. „S muzikálem Biograf láska žiju už rok a čím líp postavy toho scénáře poznávám a čím hlouběji se ponořuju do písní Hanky Zagorové, tím víc se na ten muzikál a jeho zkoušení těším. Upřímně věřím, že si tenhle muzikál budou užívat jak lidi v hledišti, tak i na jevišti,“ dodal.

Na 5. a 6. října 2021 tvůrci vypsali konkurz na pět ženských, tři mužské, dvě dětské postavy a na místa v taneční company. Více informací najdou zájemci na webu Divadla Kalich. Podrobněji divadlo představí celý projekt na začátku příštího roku.

S uváděním muzikálů, v nichž znějí písně představitelů československé popové scény, má už Divadlo Kalich zkušenosti. Momentálně má na repertoáru muzikál Voda (a krev) nad vodou s hity skupiny Elán, který měl premiéru osm let po uvedení prvního „elánovského“ muzikálu Osmý světadíl. Uvádělo také muzikál Atlantida se známými písněmi Miroslava Žbirky a 4. listopadu vrátí na svůj repertoár na omezený počet repríz oceňovanou inscenaci Horečka sobotní noci s hity skupiny Bee Gees. V minulosti uvádělo také americký muzikál Srdcový král s písněmi Elvise Presleyho.

Za svoji kariéru nazpívala pětasedmdesátiletá Zagorová téměř 900 písní, působila v několika souborech a v divadlech Apollo a Semafor. Pak pro ni Karel Vágner sestavil na přelomu let 1972/1973 doprovodný orchestr. Vystupovala s Michalem Prokopem, Petrem Rezkem, Petrem Kotvaldem a Stanislavem Hložkem, koncertovala ve východním bloku i západní Evropě. V roce 2014 převzala diamantovou desku Supraphonu za 10,120.000 prodaných zvukových nosičů. O rok později byla byla akademiky uvedena do Síně slávy v hudebních cenách Anděl. Během své pěvecké kariéry se stala druhou nejúspěšnější držitelkou ocenění Zlatý slavík v kategorii zpěvačka (po Lucii Bílé), když získala devět Slavíků v řadě v letech 1977 až 1985. Zatím poslední studiové sólové album Já nemám strach vydala v roce 2018.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované