Hlavní obsah

Před svátky pozor na silniční mosty, z Facebooku odchází Playboy a Češi pijí italská vína ve velkém

Den očima Petra Švihela. (Video: Petr Švihel, Seznam Zprávy)

 

Reklama

28. 3. 2018 21:58

Výběr toho, co se událo během středy, očima reportéra Petra Švihela.

Článek

Dejte si na cestách pozor, téměř čtvrtina silničních mostů je ve špatném stavu. Na silnicích druhé a třetí třídy se v Česku nachází více než 12 a půl tisíce mostů. A ve špatném stavu jich jsou bezmála tři tisíce. V ještě horším, havarijním stavu, je dalších sto mostů. Vyplývá to z dat České komory autorizovaných inženýrů, která je rozumně zveřejnila před odjezdem na svátky.

Slavíme den učitelů. Tak si můžeme připomenout, že jim rekordně rostly platy. Průměrně si loni kantor v Česku přišel na 31 632 korun. To je od roku 2012 zlepšení o 19 procent a zhruba o dva tisíce korun více, než je český průměr. Přesto stále platí, že máme prakticky nejhůře zaplacené učitele v Evropské unii.

Na Facebooku byste už neměli najít pánský časopis Playboy. Legendární titul tak reaguje na skandál s únikem dat uživatelů této sociální sítě. Podle serveru CNBC tímto krokem Playboy pokračuje ve svém hesle: Osobní svoboda a oslava sexu. Na druhou stranu časopis připustil, že mu dělala problém přísná pravidla Facebooku týkající se nahoty.

Nejvíce vína se do Česka vozí z Itálie, Francie a Španělska. Svaz vinařů zveřejnil informace o dovozu a vývozu. Loni jsme vyvezli víno za 432 milionů korun. Naopak jsme nakoupili víno za 4 miliardy a 750 milionů. Potvrdilo se tak, že jsme daleko větší konzumenti než výrobci. I když si to na Moravě nemusí myslet.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované