Hlavní obsah

Boj o Hrad 2018: Budu volit Zemana, oznámil Babiš. „Nekrade a bojuje za nás.” Sešel jsem se s Mynářem, připustil premiér

Přenos vyjádření premiéra k volbám.

11. 1. 2018 13:25

Premiér a šéf ANO se den před zahájením voleb vyjádřil, kterého kandidáta doporučí.

Článek

Se svým doporučením pro prezidentské volby si dal Andrej Babiš načas. Koho podpoří, veřejnosti sdělil až dnes, den před zahájením prvního kola přímé volby prezidenta republiky.

„Vyjádření je za Andreje Babiše, není to za hnutí, ani neapeluju na naše voliče. 1,5 milionu lidí má svou hlavu. Takže pokud řeknu, že budu volit prezidenta Zemana, není to překvapení,” oznámil Andrej Babiš.

Je to podle Babiše jedna z nejvýraznějších osobností od listopadu 1989 a nekrade. Bojuje za naše národní zájmy, řekl premiér. „Bylo by lepší, kdyby více spojoval a nerozděloval,” doplnil.

Dříve Zemana Babiš označoval za pokračování korupčního klientelismu. „Byl jsem začínající politik, neměl jsem všechny informace.”

Zároveň přiznal, že se sešel s Mynářem, který hledal pro Zemana podporu.

Politik, jehož hnutí ANO v podzimních volbách získalo hlasy více než 1,5 milionu voličů, zatím nemá důvěru pro svoji první vládu, ale současný prezident Miloš Zeman už mu dal veřejné ujištění, že mu složení kabinetu svěří i ve druhém pokusu.

I proto se o spojení Babiše se Zemanem, který patří k favoritům volby, před hlasováním mluví.

Na vystoupení Andreje Babiše se podívejte v našem přenosu.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené