Hlavní obsah

Záznam z Mysu Canaveral: NASA poslala do vesmíru raketu Falcon 9

Falcon 9 odstartovala let do vesmíru, na ISS veze zásoby (video v angličtině: NASA).

15. 12. 2017 16:03

K Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) odstartovala první použitá raketa Falcon 9 společnosti SpaceX. Raketě se podařilo úspěšně přistát zpět na Zemi.

Článek

Nosná raketa Falcon 9 s nákladní lodí Dragon, která dopraví zásoby, zařízení a vědecký materiál na ISS, odstartovala ze základny na floridském Mysu Canaveral v 16:36 hodin našeho času. Po osmi minutách od startu přistála raketa firmy SpaceX zpět na Zemi.

Nákladní loď Dragon se od rakety úspěšně odpojila a pokračuje v cestě na ISS. Dragon má na Mezinárodní vesmírnou stanici dorazit v neděli. Tam by měl zůstat zakotvený přibližně měsíc.

Jedná se o první start na tomto místě od loňské havárie, při níž raketa Falcon 9 explodovala. Od té doby byl opětovný start Falconu odložen již třikrát. Naposledy se tak stalo v úterý 12. prosince. Důvodem mělo být vždy pečlivé prověření systémů.

Americká společnost SpaceX vizionáře Elona Muska za letošní rok nechala odstartovat už 17 raket. Úspěšně vzlétnout se podařilo čtrnácti z nich.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené