Hlavní obsah

Putin udělí Nohavicovi medaili. „Pojedu tam, vážím si toho,“ říká písničkář

Ruský prezident Vladimir Putin.

Reklama

24. 10. 2018 17:55

Ruský prezident Vladimir Putin udělí Puškinovu medaili českému písničkáři Jaromíru Nohavicovi. Vyplývá to z prezidentského výnosu, který dnes na svých stránkách zveřejnily ruské ústřední úřady.

Článek

Puškinova medaile je od roku 1999 udělována ruským občanům i cizincům, kteří se významně zapsali v kulturní oblasti, humanitárních vědách, literatuře či jiných oborech umění. Třícentimetrová stříbrná cena má na lícové straně profil ruského básníka Alexandra Sergejeviče Puškina, na rubu jeho podpis a pořadové číslo.

Medaili dosud obdrželo přes 940 lidí. Z Čechů byli medailí oceněni bývalý prezident Václav Klaus, který ji dostal v roce 2007, a předseda Česko-ruské společnosti Jiří Klapka, jenž medaili obdržel letos v březnu.

Mezi jinými Jaromír Nohavica ocenění dostane za zásluhy o upevnění přátelství a spolupráce mezi národy a sbližování a vzájemné obohacování národních kultur, píše se v ruském výnosu.

„Ano, vím o tom. Žádnou medaili jsem ještě nedostal, ale pojedu tam. Vážím si toho, cenu převezmu. Podrobnosti zatím nevím,“ řekl Nohavica serveru Denník N.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované