Hlavní obsah

Radnice v Rožnově pod Radhoštěm připravuje stavbu sportovní haly

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

19. 3. 22:14

Mimo letní období se lidé v Rožnově pod Radhoštěm potýkají s problémem kapacit vnitřních sportovišť ve městě, na jednání rady města proto radní schválili přípravu stavby městské sportovní haly.

Článek

Jedním z hlavních důvodů je možnost financovat stavbu dotací. „Národní sportovní agentura vyhlásila dotační titul, v rámci kterého je možné čerpat na stavbu sportovní haly až 70 procent finančních prostředků,“ uvedla mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.

Prvním krokem je vytvoření pracovní skupiny, která se bude přípravě stavby věnovat. Na dubnovém zasedání zastupitelstva se bude schvalovat případné zařazení do letošního rozpočtu šestnáctitisícového města.

„Aktuálně hledáme nejvhodnější lokalitu, kde by měla být hala postavena. V ideálním případě by měla stát u některé ze základních či středních škol. Po prvotním průzkumu vhodných pozemků, diskuzích s konkrétními školami zvažujeme prostor u základní školy 5. května nebo u střední školy informatiky, elektrotechniky a řemesel. Zde je naplánováno další jednání,“ uvedl místostarosta Jan Kučera (Nezávislí Rožnováci).

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované