Hlavní obsah

Ředitel krumlovské nemocnice rezignuje, vyzval ho k tomu hejtman

Foto: ČTK, ČTK

Ředitel nemocnice v Českém Krumlově Jindřich Florián.

Reklama

15. 1. 18:45

Ředitel nemocnice v Českém Krumlově Jindřich Florián rezignuje na funkci. Učiní tak po výzvě hejtmana Martina Kuby (ODS). Florián totiž nechal proti covidu-19 očkovat i příbuzné a známé zaměstnanců nemocnice.

Článek

Vakcínu přitom mají teď dostávat jen zdravotníci a další stanovené skupiny. Podle Kuby ředitel porušil jihočeskou vakcinační strategii a naboural důvěru Jihočechů v systém. Florián řekl, že odstoupí co nejdřív a že jiní by měli posoudit, zda udělal něco špatně.

„Myslím si, že je pro nemocnici dobře, aby rezignace byla co nejdřív, aby nebyl chaos, protože teď tam budu bez autority,“ řekl ředitel.

Kuba uvedl, že Florián vytvořil neprůhledný systém rozdělování očkovacích vakcín mimo okruh prioritně určených skupin. „Je naprosto nepřijatelné, aby v této chvíli byla důvěra Jihočechů v celý vakcinační systém takovýmto způsobem nabourána,“ prohlásil Kuba.

„Jihočeši musí mít jistotu, že očkování je transparentní a ne že se někdo dostane k vakcíně proto, že je něčí známý nebo kamarád. Všechny ředitele jsem na to od samého počátku upozornil. Neumím si představit, že by pan ředitel dál stál v čele nemocnice,“ dodal hejtman.

Florián řekl, že hejtman má právo vybrat si správce svých nemocnic a že odstoupí. Ke Kubovu obvinění, že naboural důvěru Jihočechů v očkovací systém, uvedl, že se Kubových nařízení nedržel ve 100 procentech. „Jsem v nemocnici 40 let, tak ať posoudí někdo, kdo zná moji práci, jak moc je špatné, co jsem udělal,“ dodal ředitel.

Informaci, že ředitel budoval „očkovací depo“ pro příbuzné a známé zaměstnanců nemocnice, přinesl server Seznam Zprávy. Na seznamu bylo zhruba 200 lidí, asi 30 z nich už vakcínu dostalo. Ředitel Seznam Zprávám řekl, že jména slouží jako záloha pro případy, kdy po očkování preferovaných skupin zůstanou volné vakcíny, jež je třeba v omezeném čase využít. Podle Floriána kromě lidí nad 80 let na Českokrumlovsku všechny z preferovaných skupin očkovali. „Nemáme registry seniorů. Takže jsme očkovali ty seniory, které jsme našli. Třeba i mezi příbuznými našich zaměstnanců nebo jejich známými,“ řekl Florián.

Čtyřiašedesátiletý Florián nastoupil do nemocnice v Českém Krumlově v roce 1981. Je členem ČSSD, působil i jako krumlovský radní. V roce 2016 kandidoval za sociální demokraty do Senátu, ve druhém kole prohrál s Tomášem Jirsou z ODS.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované