Hlavní obsah

Lipno zrušilo večerní lyžování, Zadov zavřel kvůli oblevě jednu sjezdovku

Foto: Pixabay.com

Ilustrační foto.

Reklama

2. 1. 2022 17:59

V lipenském skiareálu sjezdovky za víkend přilákaly asi 1500 lidí, zatím zrušili večerní lyžování. Na Zadově zavřeli kvůli oblevě jednu sjezdovku, za víkend sem přijelo asi 1200 lyžařů. Dobré podmínky udržela šumavská Kvilda.

Článek

V lipenském areálu lyžovalo v sobotu asi 1000 lidí, dnes zhruba pět set. „Je vidět, že neděle klesla, že byli všichni do Nového roku a v sobotu odjeli. Dnes byla návštěvnost určitě nižší než v sobotu. Od dnešního dne jsme zrušili i večerní lyžování, abychom sjezdovku zachovali na denní lyžování,“ řekla mluvčí lipenského skiareálu Olga Kneiflová. V provozu udrželi na Lipně všechny sjezdovky, ale jinde než na svahu už sníh není. „Vyhlížíme velmi úpěnlivě k minusovým teplotám, které budou koncem týdne, abychom hned nasněžili,“ dodala mluvčí.

Asi 600 lyžařů denně měli o víkendu ve středisku na Zadově. Podmínky se ale pořád zhoršují, kvůli oblevě. „Bohužel jsme museli zavřít jednu sjezdovku, druhá je dobrá, ale i tam se začínají objevovat odtátá místa,“ řekl za areál Petr Vondraš. Největší návštěvnost zaznamenali na Zadově 28. a 29. prosince, kdy přijelo 1700 a 1600 lidí.

Spokojeni s víkendem jsou ve skiareálu Kvilda, ačkoli účast už byla menší než mezi Štědrým dnem a silvestrem. V sobotu a neděli tam denně lyžovalo zhruba 100 a 150 lyžařů. „Bylo i docela příjemné počasí, jen až příliš teplo. Ale vzhledem k tomu, že jsme byli dobře připraveni, máme pořád sněhu dost, je to hezké lyžování,“ řekl za areál Richard Jirouš.

Reklama

Související témata:

Doporučované