Hlavní obsah

Lyžařské areály na jihu Čech začaly zasněžovat sjezdovky

Foto: Getty Images

Ilustrační foto.

Reklama

26. 11. 2021 9:28

Lyžařské areály na jihu Čech začaly uměle zasněžovat sjezdovky. Teploty v minulých dnech klesly především v noci pod bod mrazu, což umožňuje výrobu umělého sněhu.

Článek

Provozovatelé lyžařských areálů předpokládají, že pokud to podmínky povolí, sezonu zahájí nejpozději po vánočních svátcích. Vyplývá to z ankety ČTK.

„Se zasněžováním jsme začali dříve než v předchozích létech. Loni to bylo například až v prosinci,“ uvedla Martina Ostrýžová z Parku Frymburk. Šest desítek sněžných děl vyrábí sníh v největším jihočeském lyžařské středisku Skiareál Lipno. " Zasypávají všech téměř 14 kilometrů sjezdovek. Přiblížili jsme se tak prvnímu letošnímu lyžování a věříme, že brzy spustíme i lanovky. Termín bude záležet na počasí a dostatku sněhu. Rozhodně chceme otevřít co nejdříve,“ uvedla Olga Kneiflová mluvčí Skiareálu Lipno. Dodala, že zasněžování areálu začalo ve čtvrtek. Umělý sníh už několik dní vyrábějí také na Zadově.

Lyžařské areály také reagují na aktuální pandemickou situaci. Kvůli ní se na sjezdovku nedostanou lidé, kteří nejsou očkovaní, neprodělali v posledním půlroce covid-19, nebo nepodstoupí testy.

„Rozhodli jsme se vyslyšet výzvu ředitelky krajské hygienické stanice a podpořit očkování. Pro očkované bude celosezonní skipas za nejvýhodnější letošní cenu,“ uvedl generální ředitel Skiareálu Lipno Matěj Kratochvíl. Lidé po očkování tak mohou získat vstupenku na sezonu za 8 910 Kč. Ušetří tak více než 4 500 korun.

„Na zimu se v okolí lipenské přehrady těšíme každý rok a každý rok je to trošku napětí, protože nikdy dopředu nevíme kolik nám příroda nadělí sněhu. Díky včasným mrazům a umělému zasněžování, které právě odstartovalo ve všech areálech, budeme na návštěvníky, kteří živí celý region, připraveni dobře a včas. Ti si pak Lipensko mohou užívat naplno“ uvedl předseda Turistického spolku Lipenska Jiří Mánek.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované