Hlavní obsah

Pořadatelé chystají jihomoravské letní festivaly jako před pandemií

Foto: Getty Images

Ilustrační foto.

Reklama

2. 1. 2022 9:32

Pořadatelé jihomoravských letních hudebních festivalů doufají, že se o prázdninách podaří uskutečnit přehlídky bez větších omezení, podobně jako před pandemií.

Článek

Předprodeje lístků na některé akce začaly už před Vánoci, organizátoři postupně zveřejňují první jména a festivalový kalendář se rychle plní. Přehlídka v Boskovicích na Blanensku letos oslaví 30 let existence, brněnský festival Pop Messe by se mohl poprvé uskutečnit v plném rozsahu.

V roce 2020 se většina letních přehlídek kvůli pandemii vůbec nekonala, loni je svazovala kapacitní omezení a problémy s cestováním pozvaných interpretů přes hranice, což dopadlo také na festival Pop Messe. První ročník plánovaný na rok 2020 se konal až loni, a to v omezené podobě.

Letos chtějí pořadatelé přivézt do Brna 29. a 30. července řadu zahraničních hvězd, jako jsou třeba britský raper Skepta, americká rocková kapela Algiers, islandská písničkářka Sóley nebo interpreti elektronické hudby Acid Arab a Avalon Emerson. Akce se uskuteční v areálu okolo Bobycentra a fotbalového stadionu Za Lužánkami.

„V roce 2022 plánujeme uskutečnit festival v rozsahu, se kterým jsme původně počítali, to znamená pět pódií, 40 umělců, program do ranních hodin, větší gastro nabídka, doprovodný program, více žánrových zastoupení,“ uvedl dramaturg Tomáš Kelar. „Jsme neskutečně rádi, že se nám podařilo první ročník vůbec uskutečnit, byť v osekané podobě a s omezenými možnostmi, ale přece v celkem rozsáhlém měřítku,“ doplnil Kelar.

Boskovický Festival pro židovskou čtvrť se koná tradičně na začátku prázdnin, letos to bude 7. až 10. července. Z programu 30. ročníku zatím pořadatelé oznámili americkou kapelu Girls Against Boys.

Festival alternativní hudby v Mikulově na Břeclavsku loni poprvé organizoval nový pořadatelský tým pod názvem MikuLove. Letos chtějí pokračovat, termín stanovili na 26. a 27. srpna. Zatím avizovali české interprety, třeba Michala Ambrože s Hudbou Praha, Krásné nové stroje, Znouzectnost nebo Echt!

V předprodeji už jsou první vstupenky na festival TrutnOFF BrnoON, který navazuje na tradici přehlídek ve východočeském Trutnově a nyní se koná v Brně-Pisárkách. Letošní ročník se uskuteční 18. až 21. srpna, nebudou prý chybět ani zahraniční kapely. Tasovská Beseda zatím oznámila termín 5. a 6. srpna. Předprodej už začal, program dosud není veřejně známý.

Reklama

Doporučované