Hlavní obsah

Referendum o podobě haly v průmyslovém parku v Ostrově má být 18. února

Foto: Vojtěch Veškrna, Seznam Zprávy

Ilustrační foto.

Reklama

11. 1. 22:13

Vedení Ostrova plánuje referendum, které má rozhodnout o podobě jedné z hal ve vznikajícím průmyslovém parku, na 18. února. Původně se mělo hlasování uskutečnit dříve, město ho ale muselo odložit kvůli vyhlášení nouzového stavu.

Článek

Nový termín navržený radou města musí ještě schválit zastupitelstvo. Půjde o první referendum v tomto městě.

„Na včerejším (pondělním) zasedání rady jsme přijali usnesení, že doporučujeme zastupitelstvu města referendum vyhlásit na 18. února. Aby to bylo takto možné, tak jsme svolali zastupitelstvo v mimořádném termínu na pondělí 17. ledna, kde bychom chtěli vyhlásit nový termín,“ řekl ostrovský místostarosta Marek Poledníček (nez.).

Původní termín referenda v sedmnáctitisícovém Ostrově stanovilo město na 10. prosince. Hlasování ale znemožnil nouzový stav, který vláda vyhlásila od 26. listopadu na 30 dní. Zastupitelé mají devadesátidenní lhůtu na vyhlášení nového termínu.

Obyvatelé Ostrova se mají v referendu vyjádřit ke změně územního plánu, která souvisí s výstavbou druhé haly v průmyslovém areálu Panattoni parku Ostrov - North. O změnu výšky haly požádal soukromý investor společnost Panattoni, který už jednu halu v bývalém areálu Škody Ostrov staví.

Hala má stavební povolení na 15 metrů výšky, kvůli zvažované změně technologií chce investor zvýšit budovanou halu o sedm a půl metru proti původnímu projektu na 22,5 metru. Změna se ale nelíbí části obyvatel města. Odpůrcům například vadí to, že hala by zastínila nedalekou Rudou věž smrti, což je památka zapsaná na seznamu UNESCO.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované