Hlavní obsah

Rusko podezírá ze znečištění ropy v ropovodu Družba už 13 lidí

Rusko podezírá ze znečištění ropy v ropovodu Družba už 13 lidí.Video: Jan Marek, Seznam Zprávy, Youtube.com

 

Reklama

28. 6. 2019 10:05

Ruské úřady podezřívají ze znečištění ropy v ropovodu Družba další tři osoby. Jedná se o zaměstnance společnosti Transněfť, monopolního provozovatele ruských ropovodů. Celkový počet podezřelých tím stoupl na 13. S odvoláním na sdělení advokáta jedné z podezřelých o tom dnes informovala agentura TASS.

Článek

Firma Transněfť tento měsíc oznámila, že čtyři podezřelí pracovali pro dceřinou společnost této firmy a že v případu figuruje dalších šest lidí. Na čtveřici obviněných zaměstnanců společnosti Transněfť soud již uvalil domácí vězení. Zatčeni byly zatím tři osoby a na další dvě byl vydán zatykač. Úřady je viní z trestných činů „vytváření zločinecké organizace a účast na ní“ a krádeže.

Zprávy o znečištění ropy organickými chloridy se objevily na konci dubna, kdy byla znečištěná ropa zjištěna v přístavu Usť-Luga na pobřeží Baltského moře a v ropovodu Družba. Ten surovinu přivádí do Běloruska, Německa, Polska, na Ukrajinu, Slovensko, do Maďarska a do České republiky. Země napojené na ropovod dovoz ruské ropy zastavily. Do Česka byl dovoz obnoven koncem května.

Reklama

Doporučované