Hlavní obsah

Ryanair zveřejnil seznam zrušených spojů. Letadla neodletí z Prahy i z Brna

Ryanair zveřejnil seznam zrušených letů (Video: Reuters)

 

Reklama

19. 9. 2017 15:28

Letecká společnost spoje zrušila kvůli zmatkům s dovolenými pilotů. Kompenzaci cestujícím, kterých se změna dotkne, nabízí, ale jen takovou, jakou jim nařizuje EU.

Článek

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair, která hodlá v příštích týdnech rušit až 50 letů denně, zveřejnila úplný seznam stornovaných spojů ode dneška do 28. října. Informoval o tom server BBC. Ryanair zruší kvůli nedostatku pilotů lety z Prahy i z Brna. Ostrava a Pardubice zatím podle ČTK informace o zrušených letech nemají. Z Brna by měly být zrušeny lety do Londýna ve čtvrtek 21. září a v neděli 24. září. Z Prahy je zatím potvrzeno zrušení jednoho páru letů v úterý 26. září.

Cestující, kterých se opatření dotkne, budou informováni prostřednictvím e-mailu. Uvedl to šéf společnosti Michael O'Leary s tím, že většina zákazníků bude přesunuta na alternativní spoj ve stejný den, případně o den dříve nebo později. Závazky plynoucí z nutných kompenzací společnost splní, dodal O'Leary.

Podrobnosti o zrušených letech jsou k dispozici na webu Ryanair. Většinou jde o spoje z nebo na letiště London Stansted. Jde také o několik spojů z nebo do Edinburghu, Manchesteru, Birminghamu a dále Říma, Milána, Bruselu a Barcelony. Podle aerolinek změny postihnou kolem 400 tisíc pasažérů.

Prvním zrušeným spojem v Česku bude zřejmě dvojice letů v úterý 26. září mezi Prahou a Londýnem. Zrušeny by mohly být rovněž spoje na stejné trase 3., 10., 17. a 24. října. ČTK to dnes řekla mluvčí pražského letiště Marika Janoušková. Informaci má ale Praha pouze z internetových stránek irských aerolinek, oficiálně Ryanair letišti zrušení linek zatím nepotvrdil.

O'Leary vysvětlil, že společnost má nyní nedostatek pilotů kvůli změnám v systému dovolených. Po 1. listopadu, kdy končí rušná sezona, už ke škrtání letů není důvod. Řekl, že společnost vyplatí zákazníkům kompenzace podle pravidel EU, nebude jim ale rezervovat letenky u konkurenčních dopravců. „To není součástí legislativy EU 261", řekl. Na náhradu nemají nárok ti klienti, kteří budou o zrušení spoje informováni s více než dvoutýdenním předstihem.

Podle zakladatele prodejního portálu zaměřeného na levné letenky Cestujlevně.com Davida Eiselta musí aerolinie při zrušení letu s kratším než dvoutýdenním předstihem také zařídit cestujícím ubytování s plnou penzí po dobu čekání na náhradní let, je-li tento let posunut na nadcházející dny. Cestující může hotel rezervovat i na vlastní náklady a zpětně částky podle účtenek za ubytování i stravu nárokovat u aerolinek.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované