Hlavní obsah

Rozhovory: S houslistou Šporclem o účtenkách EET na koncertech a zklamání z prezidenta Zemana

Rozhovor s Pavlem Šporclem. (Video: Jiří Kubík)

12. 6. 2017 16:11

V lednu 2013 aktivně podpořil Miloše Zemana proti Karlu Schwarzenbergovi. „Jeho názory jsou jasné a čitelné,“ řekl tehdy. Teď Pavel Šporcl v rozhovoru pro Seznam říká: „Zasloužíme si lepšího prezidenta."

Článek

Pavel Šporcl vlastní agenturu o jednom člověku (tím je on sám), a tím pádem od 1. března spadl pod zákon o elektronické evidenci tržeb: Jakmile prodává na svých koncertech CD, musí lidem předat i elektronickou účtenku (na rozdíl od prodejců trdelníků nebo párků ve stáncích, ti dostali výjimku).

„Požádal jsem o zjednodušenou evidenci, ale to by prý bylo proti celému EET,“ říká Šporcl v rozhovoru a popisuje bizarní situace, které se mu nově stávají. „Je to další klacek pod nohy podnikatelům.“

Houslový virtuos v rozhovoru mluví mimo jiné i o tom, proč v lednu 2013 veřejně podpořil Miloše Zemana v prezidentských volbách, odpovídá na otázku, jestli v říjnu 2015 váhal, zda od Zemana přijmout státní vyznamenání (a proč jej nakonec přijal), a vysvětluje, čím ho prezident zklamal.

Záznam rozhovoru s Pavlem Šporclem najdete ve videu umístěném nahoře v tomto textu.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené