Hlavní obsah

Samsung představil svůj první telefon se skládacím displejem

Samsung představil svůj první telefon se skládacím displejem. (Video: Karolína Štuková, Youtube.com)

21. 2. 2019 13:45

Společnost Samsung ve středu představila nový telefon Galaxy Fold, unikátní hybrid mezi mobilem a tabletem, se kterým výrobce zakládá novou řadu mobilních zařízení.

Článek

Jihokorejský gigant bude skládací telefon, s úhlopříčnou 11,7 centimetru a po rozložení 18,5 centimetru, prodávat za přibližně 45 tisíc korun.

„Teoreticky jsou ohebné telefony velmi atraktivní, přinášejí obrovský displej v malém balení. Ve skutečnosti však spotřebitelé přesně nevědí, jak budou fungovat a aplikace pro ně jsou zatím dost nevyzrálé,“ upozornil analytik Neil Mawston z výzkumné společnosti Strategy Analytics. „Takže je tu dobrý potenciál, ale stále spousta nejistoty,“ citoval ho server BBC.

Nejen Apple. Zisk Samsungu klesl o 29 procent. To je více, než se čekalo

Samsung ve středu představil rovněž novou řadu telefonů S10, včetně svého prvního přístroje podporujícího mobilní sítě páté generace. Telefon S10 5G by se měl začít prodávat na jaře.

„Mít variantu 5G je pro Samsung strategicky důležité,“ uvedl analytik Ben Wood z poradenské firmy CCS Insight. „Pomáhá to firmě udržovat sílu značky a dojem vedoucí pozice v technologiích,“ dodal. „Ale co se týče spotřebitelů, pokud nemáte dobrý důvod koupit si letos v létě 5G telefon, jeden ze zbývajících tří přístrojů S10 je pravděpodobně lepší investicí a bude ho možné používat řadu let,“ řekl.

Samsung je největším výrobcem mobilních telefonů na světě. Nové přístroje by mu mohly pomoci v konkurenčním boji s rivaly, jako je americká společnost Apple nebo čínská Huawei Technologies, uvedla agentura Reuters.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené