Hlavní obsah

Santa nebo Robin Hood. Muž s plnovousem rozhazoval lidem ukradené peníze

Fotografie muže, kterou pořídili příslušníci Colorado Springs Police.

Reklama

25. 12. 2019 11:30

Americká policie v pondělí zadržela muže s bílým plnovousem, který ve městě Colorado Springs vyloupil banku. Peníze si ale nenechal pro sebe.

Článek

Muž bankovky rozhazoval mezi lidi na ulici a volal při tom „Veselé Vánoce“. Informovala o tom agentura Reuters. O kolik peněz lupič banku připravil, policie neuvedla. Část jich sice lidé na ulici posbírali a vrátili, stále ale chybějí tisíce dolarů.

Pětašedesátiletý David Wayne Oliver podle policie hrozil ve finančním ústavu Academy Bank ve městě Colorado Springs, že použije zbraň, pokud nedostane peníze. S částkou, jejíž výši policie nezveřejnila, následně vyrazil do ulic města a ukradené bankovky rozhazoval kolem sebe.

„Začal házet peníze z pytle a křičel ‚Veselé Vánoce‘,“ popsal událost místní televizi jeden ze svědků. Podle něj lidé část bankovek posbírali a vrátili do banky. List The Denver Post ale uvedl, že se do banky nevrátily „tisíce dolarů“.

Lupiče zadrželi v nedaleké kavárně, kde podle místní televizní stanice KKTV zjevně čekal na policii. Zbraň se u něj nenašla. Kauci soudce stanovil na 10 000 dolarů (230 000 Kč).

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované