Hlavní obsah

Senátor Valenta: Až zrušíme EET, všichni nám poděkujete

Senátor Valenta navrhuje zrušit zákon, kterým se od 1. prosince mají řídit desetitisíce podnikatelů.

 

Reklama

30. 11. 2016 20:40

Nejbohatší český senátor shání podpisy pod zákon, kterým by se zrušila elektronická evidence tržeb.

Článek

Elektronická evidence tržeb je nebývalý nástroj šmírování, je několik cest, jak ho zrušit a je třeba je zkusit všechny, tvrdí v rozhovoru pro Seznam Zprávy senátor Ivo Valenta.

„Návrh zákona, který EET zruší, je jednou z nich. Vím, že to bude trvat legislativním procesem několik měsíců, ale jsem přesvědčen, že podnikatelé obětují náklady spojené se zavedením evidence, aby se této překážky v podnikání zbavili. A ještě nám poděkují," uvedl senátor.

Další cestou je již podaná ústavní stížnost, která je ale podle něj příliš dlouhou cestou k výsledku. „Variantou, pokud s návrhem zákona neuspějeme, je, že lidé v příštích volbách určitě zareagují na to, že jim EET komplikuje životy a nová vláda bude otevřená tomu tento nesmysl zrušit," věří miliardář, který je v Senátu druhým rokem.

Pusťte si video: Hospody, které nyní zdražují, do teď podváděly, řekl Babiš:

Skupina senátorů z klubu ODS a STAN a senátor Ivo Valenta (za Stranu soukromníků) navrhli den před ostrým startem EET zrušit zákon o elektronické evidenci tržeb. Senátoři také převzali občanskou petici za zrušení zákona s více než 11.500 podpisy, k níž se mimo jiné připojilo i 19 starostů a 14 senátorů.

Zákon navrhl Valenta, občanští demokraté se Starosty se k němu připojili. Valenta uvedl, že senátory k tomu vedly chaotické události posledních týdnů. „To byl důvod k tomu, abychom iniciovali nový zákon o zrušení EET, protože si myslíme, že dokonce ani vládní koalice už dneska neví, co s tím má dělat. Od samého začátku jsme tvrdili, že to je velká hloupost a akorát na šmírování lidí," řekl.

Zákon o evidenci tržeb patří mezi stěžejní projekty současné vládní koalice. Zhruba 40.000 podnikatelů v pohostinství a ubytovacích službách má ve čtvrtek začít elektronicky evidovat tržby. Vláda si od evidence slibuje omezení daňových úniků a narovnání podnikatelského prostředí.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované