Hlavní obsah

Severní Karolínu trápí obří komáři. Přemnožili se po ničivém hurikánu Florence

Po hurikánu Florence lidem v Severní Karolíně znepříjemňují život velcí komáři. (Video: AP)

 

Reklama

2. 10. 2018 17:48

Po hurikánu Florence trápí obyvatele některých částí Severní Karolíny přemnožení komáři velkých rozměrů. Ti prý dokáží probodnout i dvě vrstvy bavlny a způsobují lidem zdravotní problémy.

Článek

Severní Karolína se ještě ani nevzpamatovala z řádění hurikánu Florence a tamní obyvatelé se musí vypořádat s dalším problémem – přemnoženými komáry. Takzvaný komár obtížný je až třikrát větší než v Česku nejznámější komár pisklavý.

Aby bylo možné v postižených oblastech dostat situaci pod kontrolu, požádal guvernér Severní Karolíny Roy Cooper o finanční pomoc ve výši čtyř milionů dolarů.

Videa a fotky velkých komárů lidé sdílí na sociálních sítích. Někteří to ale berou i s humorem, přemnožený komár se prý může stát novým státním symbolem.

Na jednom videu umístěném na sociální síti Facebook se dítě ptá ženy, proč fotí ty vosy. Žena odvětí, že se nejedná o vosy, ale o komáry.

This, this is what I’m dealing with 😭 #nc#afterflorence#helpme#mosquitoplague#prayfornc

Zveřejnil(a) Cassie Rulene Vadovsky dne Středa 26. září 2018

Podle místních obyvatel roje komárů nepřišly ihned po hurikánu, ale tři až čtyři dny poté. Jiní popisují roje komárů jako „špatný sci-fi film”, píše na webu americký list The Huffington Post.

Hurikán Florence, který udeřil na východní pobřeží Spojených států minulý měsíc, si vyžádal přes čtyři desítky obětí a způsobil miliardové škody.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučené