Hlavní obsah

Seznam filmů 54. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech

12. 6. 2019
Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto.

Seznam filmů, na které se můžete těšit na 54. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

Článek

Hlavní soutěž

Budiž světlo – Marko Škop (Slovensko/Česko)

Ke hvězdám – Martha Stephens (USA)

Lara – Jan-Ole Gerster (Německo)

Maličkosti – Kıvanç Sezer (Turecko)

Monzun – Hong Khaou (Velká Británie)

Muž budoucnosti – Felipe Ríos (Chile/Argentina)

Nevlastní sestra – Damjan Kozole (Slovinsko/Makedonie/Srbsko)

Óda na nicotu – Dwein Baltazar (Filipíny)

Otec – Kristina Grozeva, Petar Valchanov (Bulharsko/Řecko)

Patrick – Tim Mielants (Belgie)

Portrét mozaikou – Zhai Yixiang (Čína)

Srpnová madona – Jonás Trueba (Španělsko)

Hlavní program - mimo soutěž

Mystify: Michael Hutchence – Richard Lowenstein (Austrálie)

Podivuhodná dobrodružství Paula Harkera – Martin Krejčí (USA)

Staříci – Martin Dušek, Ondřej Provazník (Česko/Slovensko)

Soutěž Na východu od Západu

Agův dům – Lendita Zaqiraj (Kosovo/Chorvatsko/Francie/Albánie)

Býk – Boris Akopov (Rusko)

Cenzor – Serhat Karaaslan (Turecko/Německo/Francie)

Hluché dny – Pavol Pekarčík (Slovensko/Česko)

Mamonga – Stefan Malešević (Srbsko/Bosna a Hercegovina/Černá Hora)

Mé tiché myšlenky – Antonio Lukich (Ukrajina)

Nová Lituania – Karolis Kaupinis (Litva)

Poslední návštěva – Abdulmohsen Aldhabaan (Saúdská Arábie)

Skandinávské myšlení – Martti Helde (Estonsko/Francie/Belgie)

Tiché doteky – Michal Hogenauer (Česko/Nizozemsko/Lotyšsko)

Vazba – Andrei Cohn (Rumunsko)

Zizotek – Vardis Marinakis (Řecko)

Zvláštní uvedení

Bez vědomí – Ivan Zachariáš (Česko)

Forman vs. Forman – Helena Třeštíková, Jakub Hejna (Česko/Francie)

Jiří Suchý – Lehce s životem se prát – Olga Sommerová (Česko)

Zánik samoty Berhof – Jiří Svoboda (Československo/Polsko)

Dokumentární filmy

Apollo 11 – Todd Douglas Miller (USA)

Dálava – Martin Mareček (Česko)

Konfuciánský sen – Mijie Li (Čína)

Lžička – Laila Pakalniņa (Lotyšsko/Norsko/Litva)

Mizející vesnice – Liu Feifang (Čína)

Na okraji – Nazareno Manuel Nicoletti (Itálie)

Nesmrtelní – Ksenia Okhapkina (Estonsko/Lotyšsko)

Panorama – Yuriy Shylov (Ukrajina/Polsko)

Poslední podzim – Yrsa Roca Fannberg (Island)

Sedmnáct bloků – Davy Rothbart (USA)

V náruči Morfeově – Marc Schmidt (Nizozemsko)

První podání

Až se severním větrem – Natalie Cubides-Brady (Velká Británie)

Babiččin miláček – Irfan Avdić (Bosna a Hercegovina)

Dotkni se mě – Eileen Byrne (Lucembursko/Německo)

Hra – Lun Sevnik (Česko)

Kid – Gregor Valentovič (Slovenkso)

Obléhání – István Kovács (Maďarsko)

Poslední děti ráje – Anna Roller (Německo)

Připravte se – Jonatan Etzler (Švédsko)

Říkali mu Chaos Bērziņš – Signe Birkova (Lotyšsko)

Sestry – Jorge Cadena (Švýcarsko/Kolumbie)

Pocta Youssefu Chahinemu

Alexandrie… proč? – Youssef Chahine (Egypt)

Ďábel pouště – Youssef Chahine (Egypt)

Hlavní nádraží – Youssef Chahine (Egypt)

Můj miláčku – Youssef Chahine (Egypt)

Návrat marnotratného syna – Youssef Chahine (Egypt/Alžírsko)

Otec Amin – Youssef Chahine (Egypt)

Pod žhnoucím nebem – Youssef Chahine (Egypt)

Saladin – Youssef Chahine (Egypt)

Sbohem, má lásko – Youssef Chahine (Egypt)

Šestý den – Youssef Chahine (Egypt/Francie)

Úsvit nového dne – Youssef Chahine (Egypt, SSSR)

Bez cenzury - 30. výročí sametové revoluce

Čas sluhů – Irena Pavlásková (Československo)

Dědictví aneb Kurvahošigutntág – Věra Chytilová (Československo)

Kouř – Tomáš Vorel (Československo)

Lepší je být bohatý a zdravý než chudý a nemocný – Juraj Jakubisko (Československo)

Pějme píseň dohola – Ondřej Trojan (Československo)

Requiem pro panenku – Filip Renč (Československo)

V žáru královské lásky – Jan Němec (Československo)

Doporučujeme

Další zprávy