Hlavní obsah

Snímky z výstavy One-to-one, na kterou nemohl nikdo přijít

11. 3. 12:20

Vernisáž výstavy One-to-one v galerii UM Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze proběhla netradičně – bez lidí. Po úterním rozhodnutí Bezpečnostní rady státu, která kvůli šíření koronaviru zakázala akce nad 100 účastníků, se zrušily všechny kulturní a sportovní akce.

Článek

Jak lze vystavovat architekturu nebo můžeme vidět zvuk? Přesně takové otázky si kladl kurátorský tým absolventů Teorie a dějin moderního a současného umění z Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze.

Na výstavě proto nechybí čtyřmetrový antický sloup jako pozůstatek performance, výkřiky hesel z volebních kampaní nebo architektonický zásah do prostoru Galerie UM. Ta je obvykle považována za „bílou krychli“, tedy jakýsi standardní obdélný výstavní prostor s čistými zdmi a svrchním osvětlením.

Zda bude možné výstavu navštívit, není zatím jisté, škola se od středy uzavírá.

Pozn. red.: V redakci pracuje jako produkční Jan Kordovský, který je bratrem zmiňovaných Marie a Vojtěcha Kordovských. Na vzniku tohoto materiálu se nijak nepodílel.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené