Hlavní obsah

Spolupracovník Juliana Assangea beze stopy zmizel. Pátrá po něm policie

Holanďan Arjen Kamphuis byl naposledy viděn dvacátého srpna ve městě Bodø. (Video: Reuters)

 

Reklama

3. 9. 2018 15:19

Spolupracovník Juliana Assangea beze stopy zmizel. Arjen Kamphuis byl naposledy viděn na severu Norska, policie po něm před dvěma týdny vyhlásila pátrání. Zmizení odborníka na kybernetickou bezpečnost ohlásili jeho přátelé z WikiLeaks.

Článek

Spolupracovník zakladatele sereveru WikiLeaks Juliana Assangea zmizel. Holanďan Arjen Kamphuis byl naposledy viděn dvacátého srpna ve městě Bodø v severním Norsku. Policie po něm po dvou týdnech vyhlásila pátrání.

Podle norských médií policisté nemohou využít lokalizaci jeho telefonu, dokud po něm nevyhlásí pátrání také policie v jeho rodném Nizozemsku.

Na zmizení odborníka na informační technologie upozornili jeho přátelé ze serveru WikiLeaks. Poslední zprávy mají o jeho cestě do Trondheimu, odkud měl na 22. srpna zarezervovanou letenku. 700 kilometrů dlouhá cesta trvá vlakem asi deset hodin.

Sedmačtyřicetiletý odborník na otevřený software a informační bezpečnost si ji zřejmě plánoval zpestřit výletem do přírody. Policie odmítla komentovat jakékoliv spekulace o jeho zmizení.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované