Mistry světa v kriketu se stali Australané

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Na každý nový článek vám budeme posílat upozornění do emailu.

Mistry světa v kriketu se stali Australané.Video: Australian Men’s Cricket Team (Cricket Australia)

Austrálie slaví první titul mistrů světa v kriketu od roku 2015. Ve finále porazila Indii, kde se mistrovství světa konalo a v níž je kriket národním sportem.

Mistry světa v kriketu jsou opět Australané. Nejúspěšnější země, která šampionát vyhrála již pošesté, ve finále porazila hostitelskou zemi Indii.

Zápas se hrál na největším stadionu na světě v západním státě Gudžarát a podle BBC jej na místě sledovalo přes 130 tisíc fanoušků. Naděje milionů Indů, kteří zápas sledovali u televizních obrazovek, ale Austrálie zmařila. Indie přitom celým turnajem až do finále prošla neporažena - Austrálie naopak prohrála dva úvodní zápasy.

Kriket je v Indii, která naposledy mistrovství světa vyhrála v roce 2011, nejpopulárnějším sportem, podotkl také britský web.