Hlavní obsah

Tábor zvažuje, že by při modernizaci bazénu vybudoval pohyblivé dno

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

4. 5. 2021 17:16

Tábor zvažuje, že by v další etapě modernizace plaveckého stadionu udělal pohyblivé dno bazénu. Areál by tak získal potřebné parametry pro sporty jako vodní pólo nebo synchronizované plavání.

Článek

Město před časem od této myšlenky ustoupilo a chtělo zastřešit hlubší bazén ve venkovní části plaveckého stadionu. Nyní se však rozhodlo venkovní areál zatím zachovat ve stávající podobě.

Současná hloubka krytého bazénu je v rozmezí od 1,4 do 1,7 metru. Ale například podle pravidel vodního póla je minimum 1,8 metru. „Pohyblivé dno by tyto parametry zaručovalo. Jeho rozmezí by totiž bylo prakticky od nuly do právě 1,8 metru,“ uvedl táborský starosta Štěpán Pavlík (Tábor 2020). Dodal, že město ustoupilo od projektu zastřešeného venkovního bazénu také kvůli tomu, že by stavba zabrala dost velkou a hlavně lukrativní část venkovního areálu. Navíc by zakryla výhled na vedlejší údolní nádrž Jordán.

„A dokonce vyjde ekonomicky výhodnější vyhloubit dno vnitřního bazénu. Finančně bychom to mohli v uvozovkách dohnat právě ze zisku z návštěvnosti venkovního areálu, který má zábavní charakter,“ řekl starosta. Dodal, že důvodem zvažované rekonstrukce dna vnitřního bazénu je i jeho stav. „Ta vana má jisté vady, které je třeba upravit, takže bychom s tím spojili i ten záměr pohyblivého dna,“ řekl.

Město si zatím nechalo vytvořit studii na případný projekt. Její součástí ale zatím není ani odhadovaná výše nákladů. Táborský bazén byl mezi lety 2018 a 2019 uzavřený kvůli první etapě modernizace. Město při ní nechalo postavit wellness centrum, obnovilo šatny, vstupní vestibul a dětský bazén. Náklady na první etapu modernizace byly 126 milionů korun, o 20 procent více, než byl plánovaný rozpočet. Táborský plavecký areál je v provozu od roku 1982. Město chce do budoucna změnit i podobu venkovního areálu, kde by mělo být více atrakcí.

Reklama

Doporučované