Hlavní obsah

Tišnov staví smuteční síň za 38 milionů korun, bude mít zelenou střechu

Foto: Seznam Zprávy

„Ilustrační foto.“

Reklama

13. 10. 20:20

Tišnov na Brněnsku staví smuteční obřadní síň pro 80 hostů se zahradou a zelenou střechou.

Článek

Její vybudování přijde na 38 milionů korun, hotová by měla být v druhé polovině příštího roku, řekl ČTK místostarosta Tišnova Karel Souček (ODS).

„Tišnov momentálně nemá žádný vlastní prostor určený k poslednímu rozloučení. Pro pohřby lidé využívají buďto smuteční síň ve Veverské Bítýšce nebo jezdí na Ústřední hřbitov do Brna, v úvahu připadá i poslední rozloučení v kostele. Už delší dobu víme, že smuteční síň v Tišnově chybí,“ dodal Souček.

Stavba, která vzniká na základě návrhu brněnského architekta Pavla Jury, začala loni na podzim a hotová bude v polovině příštího roku. „Nyní se dokončují práce na betonovém skeletu, aby bylo možné stavbu zazimovat,“ dodal místostarosta.

Budova bude mít zelenou střechu, na jejíž vybudování město získalo dotaci z Evropské unie. Bude mít rozlohu 302 čtverečních metrů a jejím cílem je zadržet srážkovou vodu a snížit tak nápor na kanalizační síť při vydatných srážkách, zlepšit mikroklima budovy, přispět k retenci chybějící vody v krajině a esteticky zakomponovat budovu do přírody blízkého okolí.

Budova bude po dokončení zahrnovat smuteční síň s katafalkem, zázemí pro pozůstalé a provozní zázemí. Na prostor bude navazovat malá smuteční zahrada, v níž město chce zřídit kolumbárium.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované