Hlavní obsah

Tradiční karneval v Rio de Janeiru má Brazílii během pěti dnů vydělat na 25 miliard korun

Rio de Janeiro žije od pátku karnevalem.

 

Reklama

26. 2. 2017 14:09

Pětidenní oslavy mají do Brazílie přilákat na jeden milion lidí. Starosta Ria se jich ale odmítl zúčastnit.

Článek

Velkolepé karnevalové průvody, pouliční večírky nebo přehlídky kostýmů pro psy. Karneval v Rio de Janeiru je v plném proudu. Přes hospodářské problémy, které sužují jihoamerickou ekonomiku, si ho nenechají utéct tisíce Brazilců.

Očekává se, že na karneval tento rok zavítá jeden milion lidí. Nejen místních, ale i turistů. Celkově by měly oslavy přinést na 25 miliard korun, což je pro Brazílii vítaná finanční injekce.

Starosta města Marcelo Crivella na to zřejmě nehledí - letos se totiž odmítl zúčastnit pátečního úvodního ceremoniálu, jak velí tradice. Bývalý evangelický kněz označil karneval za necudný a těsně před začátkem svoji účast na zahájení odvolal pro nemoc manželky.

I tak se ale pestrobarevný festival rozběhl naplno včetně nejočekávanější události - soutěže škol samby. Té se letos účastní na 70 škol. Během 75 minut trvajícího vystoupení představí každá z nich své originální vystoupení. To musí obsahovat nejméně šest alegorických vozů, které doprovází tanečníci a hudebníci.

„Připravovali jsme se na to celý rok," uvedl jeden z účinkujících, Lucas Nacimiento.

Karnevalové průvody a účast v nich bere Brazílie natolik vážně, že jedna z univerzit v Rio de Janeiru má dokonce i studijní obor pro manažery škol samby.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované