Hlavní obsah

Trpišovský: Když postoupíme přes Leicester, další rozhovor dám do půl těla

Foto: Profimedia.cz, Seznam Zprávy

Kouč fotbalové Slavie Jindřich Trpišovský má plnou hlavu příprav na dvojzápas Evropské ligy proti Leicesteru City.

Reklama

13. 2. 2021 13:00
Článek

Mimořádné vydání Podcastu Angličan přináší otevřený rozhovor s koučem pražské Slavie Jindřichem Trpišovským. Ten podrobně popisuje silné i slabší stránky Leicesteru. Uznávaný trenér se pustil i do analýzy krize Liverpoolu.

„Co mně při losu problesklo jako první hlavou, byl Jamie Vardy. A druhá věc, že se vlastně podívám do rodiště Garyho Linekera, tam, kde začínal s fotbalem,“ prohlásil v rozhovoru s Jiřím Hoškem Trpišovský. Trenér SKS přiznal, že pro Garyho Linekera, dnešního moderátora a komentátora, měl odjakživa slabost. „Byl to můj první úplně nejoblíbenější hráč ze všech. Lineker pro mě byl prostě obrovský sympaťák, který dával góly a navíc hrál za Anglii. Byl to nejlepší střelec v mistrovství světa a skvělý hráč.“

Právě Lineker se na začátku mistrovské sezóny Leicesteru vsadil, že pokud Lišky získají v Premier League titul, odmoderuje první vydání svého pořadu Match of the Day v následující sezóně pouze ve spodním prádle. Tahle vzpomínka mimochodem vyprovokovala Jindřicha Trpišovského k návrhu sázky s autorem Angličana, o níž se víc dozvíte v samotném podcastu.

Z vyprávění trenéra Slavie vyplynulo, že v přípravě na dvojzápas Evropské ligy se slovutným anglickým soupeřem neponechávají sešívaní nic náhodě. Řeší se každičký, zdánlivě banální detail, jako střižení trávníku na stadionu King Power. Jindřich Trpišovský připomněl, jak jeho svěřence před dvěma lety zaskočil pažit na Stamford Bridge.

„Byli jsme na Chelsea vykulení, protože tam měli trávu střiženou úplně na nejmíň, co to jde. Byla strašně hustá a zároveň neuvěřitelně pokropená. To hřiště je vlastně úplně mokré a míč je potom na něm strašně rychlý. Ono je strašný rozdíl, když vám střední záložník otáčí hru a dává vlastně míč po zemi na druhou stranu a ten míč je tam o vteřinu nebo o vteřinu a půl rychleji než na pomalejším hřišti,“ uvádí Jindřich Trpišovský. Ten očekává něco podobného v Leicesteru, ale současně nevylučuje, že Lišky budou mít problémy s terénem v Edenu, ovšem jiného druhu.

Podcast Angličan logicky zaostřil i na momentálně největší klubový klenot Leicesteru City, útočníka Jamieho Vardyho. Pro slávistického kouče jde o jednoho z nejnebezpečnějších hráčů v Premier League vůbec. Sešívaní mu taky hodlají na hřišti věnovat zvýšenou péči. Vardy prodělal operaci kýly, ale pro jarní část sezóny se dal, zdá se, rychle dohromady.

„Já vždycky rozlišuju kategorie, kde na jedné straně jsou líbiví hráči a pak jsou nebezpeční hráči. A Vardy patří mezi ty nejnebezpečnější hráče z nebezpečných fotbalistů. Jeho styl hry je velice zvláštní a tím, že Leicester hraje takový pragmatický fotbal, kdy LCFC hrají hlavně tak, aby góly nedostávali. A pokud to jenom trošku jde, tak se snaží hrát na rychlé protiútoky, tak Vardy je pro ně stěžejní postava,“ nakoukal z dlouhých hodin před televizní obrazovkou Trpišovský.

Podle trenéra obhájců českého ligového titulu je Vardyho největší zbraní timing na čáře ofsajdu, anglický reprezentant navíc z rychlého náběhu umí skvěle zakončit. „On se prostě skvěle hodí do týmu Leicesteru i do jejich herního stylu. Myslím si, že oni jsou jako tým dost mentálně, nechci asi úplně říkat, závislí na něm, ale v momentě, kdy je Vardy na hřišti, tak ohromně stoupá výkon i ostatních hráčů. A co jsem viděl, tak třeba James Maddison, když hraje ve dvojici s Vardym, tak je fantastický.“

V podcastu se dozvíte víc o roli Tomáše Součka a Vladimíra Coufala v přípravách Slavie na duel s Leicesterem. I když se tomu Jindřich Trpišovský bránil, nakonec podrobil brilantní analýze současnou krizi Liverpoolu. Jak jsme naznačili, zjistíte se i to, co by se muselo stát, abyste na Seznamu uviděli Jindřicha Trpišovského svlečeného do půl těla. Celou speciální epizodu Angličana si pusťte v přehrávači v úvodu článku.

Angličan

Fotbalový podcast Jiřího Hoška (@hosekj) a jeho přátel výhradně o Premier League. S pravidelnými hosty Luďkem Mádlem, Karlem Häringem, Jaromírem Bosákem nebo Jindřichem Šídlem.

Od fanoušků, kteří si bez anglické ligy nedovedou představit víkend, pro fanoušky. Pozor, ve studiu se za žádných okolností nesmí sejít dva fans stejného klubu! Každé úterý na Seznam Zprávách, na Spotify, v Apple Podcasts a dalších podcastových aplikacích.

Archiv všech dílů najdete tady, ostatní podcasty Seznam Zpráv tady. Své postřehy, připomínky nebo tipy nám pište na twitterový účet @PodcastAnglican nebo přímo autorovi Angličana Jiřímu Hoškovi na jiri.hosek@sz.cz.

Reklama

Doporučované