Hlavní obsah

Trumpovi příznivci věří více informacím od něj než od své rodiny a přátel

Ke komu se Američané obracejí pro informace? (Video: AP, Reuters)

 

Reklama

1. 8. 2018 11:54

Americký prezident Donald Trump od nástupu do funkce opakovaně útočí na tradiční média, jeho podpora však zůstává vysoká i přes to, že se do května dopustil více než 3200 nepřesných či lživých tvrzení.

Článek

Podporovatelé amerického prezidenta Donalda Trumpa ho považují za důvěryhodnější zdroj informací než svou rodinu a přátele. Vyplývá to z nového průzkumu, který americká zpravodajská stanice CBS News provedla na vzorku více než 2000 Američanů. Ti odpovídali na otázku, ke komu se obracejí pro informace.

91 % silných příznivců současného amerického prezidenta uvedlo, že důvěřují informacím od Trumpa. 63 % věří rodině a přátelům a 11 % informace čerpá z tradičních médií.

Důvěra v americká média v září 2016 klesla na historické minimum, od té doby zůstává nízká. Od nástupu do funkce prezidenta v lednu 2017 Trump, který zpopularizoval termín fake news, opakovaně útočí na média a vyzývá své podporovatele, aby jim nevěřili.

Podle informací deníku Washington Post z května letošního roku se však Trump od nástupu do funkce dopustil více než 3200 zavádějících či lživých tvrzení. Jeho podpora však nadále zůstává vysoká.

Nedávná studie Pew Research Centre ukázala, že Američané z řad republikánů i demokratů mají problém určit, co v novinách je fakt a co názor.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované