Hlavní obsah

Ústecký kraj koupí litoměřickou nemocnici za 119,7 milionu korun

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

24. 8. 2020 23:50

Zástupci kraje, Krajské zdravotní, města Litoměřice a litoměřické nemocnice dnes podepsali smlouvu o koupi a převodu nemovitostí, který je bezúplatný. ČTK o tom informovala Krajská zdravotní (KZ).

Článek

Město získalo před lety nemocnici bezúplatně od státu. Litoměřice o změně vlastníka zdravotnického zařízení uvažovaly delší dobu. Vedení města jako důvod uvádělo nutnost investovat do zařízení, které je spádové pro 150 tisíc pacientů.

Krajská zdravotní projevovala zájem o litoměřickou nemocnici dlouhodobě. „Jedním z hlavních důvodů je, že všechna zdravotnická zařízení v České republice se v současnosti potýkají s nedostatkem personálu. Vstupem soukromé společnosti do litoměřické nemocnice by došlo v Ústeckém kraji k ještě většímu prohloubení této krize, což by bylo do budoucna pro celý Ústecký kraj špatně,“ uvedl předseda představenstva KZ Jiří Novák. „Nemocnici v Litoměřicích budeme rozvíjet a počítáme také s investicemi. Plány máme zpracované minimálně do roku 2032,“ uvedl Novák.

Krajská zdravotní je největší poskytovatel zdravotní péče v Ústeckém kraji, doposud spravovala pět nemocnic.

V červnu podepsal kraj kupní smlouvu na Lužickou nemocnici v Rumburku. Kraj zaplatí za zdravotnické zařízení 63 milionů korun, provoz zachová. Městská nemocnice byla dlouhodobě ve ztrátě a skončila v konkurzu. Spravovat ji bude společnost Krajská majetková od nového roku.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované