Hlavní obsah

Ústí se zapojí do milostivého léta, zbaví dlužníky některých exekucí

Foto: Antonio Guillem, Shutterstock.com

Ilustrační foto.

Reklama

5. 10. 22:44

Ústí nad Labem se zapojí do takzvaného milostivého léta, tedy programu, který může dlužníky zbavit některých exekucí. Několikanásobné dluhy mohou lidé takzvaně smazat splacením jistiny a zaplacením administrativního poplatku.

Článek

Milostivé léto je generální pardon, jenž podle letos přijatého zákona exekuci zastaví, pokud dlužník uhradí vymáhanou jistinu a poplatek ve výši 750 korun bez daně. Pokud například dlužník nezaplatil letos v lednu nájem 10 tisíc korun a každý měsíc se mu jeho dlužná částka zvyšovala o 10 tisíc korun, jeho dluh nyní činí 100 tisíc korun. Když zaplatí původních 10 tisíc korun a poplatek, jeho exekuce bude zastavena. Milostivé léto začne v Ústí nad Labem 28. října potrvá tři měsíce.

„Milostivé léto je šance na nový začátek pro lidi, kteří mají dluh u veřejnoprávních institucí, to znamená například i našeho města nebo příspěvkových organizací našeho města,“ uvedl Vlach. Doplnil, že jde i o šanci pro město, „jak získat nedobytné pohledávky zpět“.

Radnice chce prostřednictvím kampaně oslovit co možná nejvíce dlužníků. Ve spolupráci zejména s Dopravním podnikem města Ústí nad Labem hodlá lidi oslovit například prostřednictvím informativních letáků.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované