Hlavní obsah

Uzavírková bojovka v Brně. Proč města neumí opravy naplánovat tak, aby nezkolabovala doprava?

Reportéři Seznamu: S brněnským reportérem Tomášem Svobodou o strastích cestování po moravské metropoli. (Video: Seznam Zprávy)

 

Reklama

22. 7. 2018 9:14

Vypadá to, jakoby se politici dohodli, jak občany co nejvíc potrápit. Hned několik měst je tak rozkopaných, že dopravní kolaps je prakticky každodenní záležitostí. Prázdninové výluky ovšem neomezují jen řidiče aut, ale i veřejnou dopravu.

Článek

Třeba Brno je rozkopané tak, že se tu ztrácejí i místní. „Aktuálně jsme v Brně napočítali asi šedesát různých uzavírek silnic a ulic. Je to horší než v běžné sezoně... Alespoň že aut je o něco méně,“ popisuje zpravodaj Seznamu Tomáš Svoboda.

Z jedenácti tramvajových linek jezdí v Brně po své trase jenom tři. „Běžně se radí: Nejezděte autem, přesedněte na veřejnou dopravu. Ale ani to letos není nic příjemného. Když řeknu příklad: Na velké sídliště Líšeň pro několik tisíc lidí přestala tramvaj jezdit docela. Lidé musí využívat náhradní autobusovou dopravu. A tyto autobusy zase často uváznou v ranní špičce. Zpoždění do práce několik desítek minut není výjimkou.“

Jak Brňané na dopravní chaos reagují? Je pravidelný letní dopravní horor nezbytnou daní opravám a modernizaci tratí, nebo se jenom údržba špatně organizuje? I na to se reportéra Svobody ptala novinářka Sabina Slonková.

Interview je součástí pořadu Reportéři Seznamu, který můžete v premiéře sledovat na Televizi Seznam každé pondělí od 20:00.

Jak naladit Televizi Seznam u vás doma? Praktický návod ZDE.

Reportéři Seznamu - celý pořad. Tentokrát o zdržování soudů, bitce na Zemanově štábu a rozkopaných městech. (Video: Seznam Zprávy)

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované