Hlavní obsah

V Chebu chce soukromý investor postavit nový domov pro seniory

Reklama

7. 7. 2021 11:01

Pozemky za sídlištěm Skalka získá investor od města, které už připravuje jejich prodej. Nové zařízení pro seniory doplní už existující domovy pro seniory ve městě, jejichž zřizovatelem je z velké části Karlovarský kraj.

Článek

„Jedná se o pozemky na Skalce o velikosti zhruba 12 tisíc metrů čtverečných. Požádala o ně společnost K2 invest, jejichž záměrem je tam postavit ubytování pro seniory s odpočinkovou a relaxační zónou,“ popsal řekl místostarosta Chebu Ladislav Hrubý (VPM).

Město už vyvěsilo záměr prodeje pozemků a nikdo jiný o ně neprojevil zájem. Proto by smlouvu s investorem mohlo podepsat v blízké době. Za pozemky má město dostat asi 35 milionů korun včetně DPH.

V Chebu je z měst Karlovarského kraje asi největší počet lůžek v domovech pro seniory, je zde největší krajské zařízení, které také sídlí na sídlišti Skalka, funguje zde ale například i soukromé zařízení Amica. Podle Hrubého si ale nový investor zjišťoval potřeby pro nové zařízení a očekává, že zájem o ně poroste.

Nové domovy pro seniory se v Karlovarském kraji v poslední době staví ve více městech. Už letos v září by měl začít fungovat nový soukromý domov pro seniory v Karlových Varech, svůj domov pro seniory dokončuje v současné době i město Sokolov.

Reklama

Doporučované