Hlavní obsah

Mám budík na pátou. Čeho budu ministrem?

Foto: Profimedia, Profimedia.cz

Kdo asi méně spí?

Reklama

18. 7. 2020 19:53
aktualizováno • 18. 7. 2020 23:06

Série nehod na železnici rozvířila diskuzi o tom, jestli Karel Havlíček zvládá kromě Ministerstva průmyslu a obchodu řídit ještě resort dopravy.

Článek

Specifický člen vlády, který má pod sebou hned dva důležité resorty - Karel Havlíček - má i přes problémy na železnici zastání v předsedovi vlády. Ten se za něj rázně postavil a spekulace o jeho konci nepřiživil.

„Ministr Havlíček je nejpracovitější ministr, vstává dokonce o půl hodiny dříve než já. Vstává, myslím, ve čtvrt na pět,“ citovaly premiéra v uplynulém týdnu Novinky.cz.

Premiérova obhajoba nicméně vzbudila lavinu vtipů na sociálních sítích a pobouřila vládní oponenty.

„Úspěšný ministr a manažer se nepozná podle toho, že vstává brzo a že je workoholik. Úspěšný ministr a manažer se pozná tak, že umí věci zorganizovat a že ty věci pak fungují a že se vlaky nesrážejí a lidé neumírají,“ napsal na Facebook poslanec a lídr hnutí Praha sobě Jan Čižinský.

„To bylo pořád řečí o vládě odborníků a ona je to vlastně soutěž, kdo je dřív vzhůru,“ přidal se na Twitteru i předseda občanských demokratů Petr Fiala.

Ani nejrůznější parodické účty se nenechaly zahanbit a začaly si z ministrů utahovat. Zvláště když si černého Petra v podobě krize v resortu po Havlíčkovi vytáhl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který musel řešit zhoršující se koronavirovou situaci v Moravskoslezském kraji.

Za všechny parodický účet zmizelého čínského poradce prezidenta Miloše Zemana Jie Ťien-minga:

Či účet herce a hudebníka Jakuba Wehrenberga:

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované