Hlavní obsah

V novém průmyslovém areálu v Ostrově začala stavba haly o rozloze 20 000 m2

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační foto.

Reklama

10. 11. 2021 21:37

V areálu bývalé továrny Škoda v Ostrově na Karlovarsku začala developerská společnost Panattoni stavět první halu. Hlavním nájemcem v nové průmyslové zóně bude ostrovský výrobce kabelových svazků a elektroniky Amphenol.

Článek

Stavba haly o rozloze 20 tisíc metrů čtverečních by měla být hotova na konci příštího roku. Společnost Panattoni počítá v souvislosti s první halou s investicí zhruba za půl miliardy korun.

„V tuto chvíli začíná pilotáž a základy pro stavbu. V červnu nebo červenci příštího roku začne instalovat svoje technologie společnost Amphenol a připravovat přesun ze stávajících prostor. Přesun by měl proběhnout v druhé polovině příštího roku a zahájit ostrou výrobu se plánuje na přelomu roku 2022 a 2023,“ řekl generální ředitel Panattoni pro Českou republiku a Slovensko Pavel Sovička. V nové hale se počítá se 400 zaměstnanci, přičemž většinu z nich budou tvořit právě pracovníci Amphenolu. O využití zbývajících prostor haly se teprve jedná.

Firma Aphenol se do nové haly bude stěhovat z centra Ostrova, což umožní vyvedení nákladní dopravy na okraj města. Zaměstnaných je tam nyní asi 70 procent lidí z Ostrova, takže přemístění výroby jim nezvýší dojezdovou vzdálenost. S plánovaným rozšířením by měl vzrůst počet pracovníků ostrovské firmy ze stávajících 300 na 350. V nové hale by měla společnost vyrábět komponenty pro medicínskou techniku, zemědělské a stavební stroje, fotovoltaické systémy, bateriová úložiště či tepelná čerpadla.

Nový průmyslový park Ostrov North vznikl revitalizací zdevastovaného areálu po závodu na výrobu trolejbusů Škoda Plzeň, jednoho z největších brownfieldů v Česku. Leží nedaleko sjezdu ze silnice I/13, která propojuje Karlovy Vary, Chomutov, Most a Teplice. Areál bývalé výrobny trolejbusů byl prázdný od roku 2010, výroba tam byla zastavena už v roce 2004. Příprava areálu na výstavbu hal, včetně demoličních a úklidových prací, začala před třemi lety.

V novém areálu by měly vzniknout do budoucna dvě haly. Kromě té, kterou zčásti obsadí Amphenol, je součástí záměru i větší budova s rozlohou přes 100.000 metrů čtverečních. Místo by zde mohla najít podle developera některá z rostoucích společností z oblasti e-commerce. Město Ostrov na základě návrhu Panattoni nyní projednává změnu územního plánu umožňující výšku této haly zvýšit na 22,5 metru. Obyvatelé budou nyní o změně rozhodovat v místním referendu.

V Karlovarském kraji je dosud nejvýznamnější průmyslová zóna v Chebu. I o její rozvoj se zasadila společnost Panattoni. Ostrovská hala je v pořadí šestou budovou Panattoni v kraji.

Reklama

Související témata:

Doporučované