Hlavní obsah

V Paříži začíná autosalon, letos ale bez některých významných značek

Foto: AP

Na pařížském autosalonu nechybí domácí Renault.

Reklama

2. 10. 2018 6:38

Na pařížském autosalonu bude letos k vidění například Škoda Vision RS nebo nová generace řady 3 od BMW. Chybí ale německý Volkswagen, Opel, Fiat, Ford, Nissan, Subaru nebo Volvo.

Článek

Prvním novinářským dnem dnes v Paříži začíná mezinárodní autosalon. Nejvýznamnější automobilová přehlídka druhé části roku ukáže pět desítek novinek, mezi kterými nechybí koncept Škoda Vision RS nebo nová generace řady 3 od BMW. Vystavovatelů je ale méně než v předchozích letech, chybí hlavně německý Volkswagen a Opel, dále Fiat, Ford, Nissan, Subaru nebo Volvo. Jejich výstavní plochy obsadí expozice věnované novým technologiím nebo motocykly.

V Paříži se tradičně chtějí předvést hlavně domácí značky, tedy Peugeot, Renault a Citroën. Škoda Auto na autosalonu představí studii Vision RS, která napoví, jak bude vypadat nástupce modelu Rapid. Vedle toho bude na stánku Škody k vidění také SUV Kodiaq ve sportovní úpravě RS, který jako první vůz Škoda využívá motor TDI se dvěma turby.

Kia, která vyrábí na Slovensku, přiveze modernizovanou Sportage a další karosářskou verzi nového Ceedu. Hyundai zase láká na sportovně laděný pětidveřový model i30 Fastback N z Nošovic.

První dva dny na pařížském autosalonu jsou tradičně vyhrazeny pro novináře a odborníky. Pro veřejnost se akce otevře ve čtvrtek. Vstupenka z předprodeje na předem vybraný den vyjde na devět eur (230 korun).

Přehled očekávaných novinek připravil web Garáž.cz, který celou akci sleduje a nabídne podrobnější informace z celého autosalonu.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované