Hlavní obsah

Valašské Klobouky chystají obnovu sídliště v Luční ulici

Foto: Shutterstock.com

Ilustrační snímek.

Reklama

18. 12. 2020 11:37

Valašské Klobouky na Zlínsku chystají obnovu sídliště v Luční ulici. První etapa si vyžádá 17,5 milionu korun, město podalo žádost o dotaci z programu vyhlášeného Státním fondem podpory investic.

Článek

Obnova sídliště je podle vedení města jednou z priorit. „Několikaleté úsilí o nalezení nejvhodnější podoby zahrnovalo řadu veřejných projednání urbanistických studií a jednání s občany na veřejných fórech. Dokončení projektové dokumentace na první část obnovy a žádost o dotaci je proto důležitým krokem. Jestliže z programu Regenerace veřejných prostranství na sídlištích získáme finanční podporu, budeme jednat o zařazení investice k realizaci v co nejbližším časovém horizontu,“ uvedla starostka Eliška Olšáková (nez.).

První etapa obnovy se týká nového centrálního hřiště v proluce mezi bytovými domy. „Navrženo je atraktivní dětské hřiště v kombinaci s odpočinkovou a pobytovou plochou. Díky mírně svažitému terénu zde mohou vzniknout tři výškové úrovně, které budou navzájem propojeny schodištěm, sedacími schody nebo skluzavkou. Prostor plánuje moderní herní prvky pro děti různých věkových kategorií i mobiliář pro pobyt rodičů a dalších návštěvníků,“ uvedla Olšáková.

Jedna ze zón by měla sloužit k relaxaci s výhledem na panorama Bílých Karpat. „Zamýšlena je zde proto prostorná sedací sestava s deštníky, stolkem a lehátky. Stavba centrálního hřiště samozřejmě počítá s územní rezervou pro výhledově plánovanou dostavbu objektu občanské vybavenosti a rovněž pro stávající prodejnu potravin,“ uvedla mluvčí. Počítá se také s nahrazením chodníku mezi areálem základní školy a sídlištěm stezkou pro pěší a cyklisty, také s úpravou parkoviště. Projekt zahrnuje i nové veřejné osvětlení a sadové a zahradnické úpravy celého prostranství.

Zastupitelstvo města schválilo, že v případě úspěšné žádosti o dotaci by bylo možné projekt doplatit z městského rozpočtu částkou 11,5 milionu, sdělila mluvčí radnice Lenka Zvonková.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované