Hlavní obsah

Vedení ANO bude řešit, zda vyloučit Krnáčovou

Foto: Profimedia, Profimedia.cz

Na vyloučení Adriany Krnáčové z hnutí ANO (na snímku s Andrejem Babišem po volbách 2016) chce znát názor šéf hnutí v Praze Jan Říčař.

Reklama

5. 3. 2020 16:52

Některým členů ANO se nelíbí poslední rozhovory bývalé primátorky Adriany Krnáčové, která kritizuje spolustraníky, včetně šéfa Andreje Babiše.

Článek

Celostátní vedení hnutí ANO čeká ve čtvrtek večer debata o stranické budoucnosti bývalé pražské primátorky a místopředsedkyně v Praze 6 Adriany Krnáčové.

Důvodem jsou její nedávné rozhovory pro některá média. V nich kritizovala spolustraníky z hnutí ANO. Například v tom posledním pro časopis Týden označila Babiše za zbabělce, který dělá z lidí kolem sebe idioty.

Debatu, zda vyloučit Krnáčovou, chce otevřít na celostátním předsednictvu šéf pražského ANO Jan Říčař.

„Dnes se o tom chci bavit v bodě různé. Chci znát názor ostatních členů předsednictva. Žádné usnesení k tomu navrhovat nebudu,“ řekl Říčař.

Celorepublikové předsednictvo může jako jediné jakéhokoliv člena ANO vyloučit. Není jasné, zda se vedení ANO v čele s Babišem a prvním místopředsedou Jaroslavem Faltýnkem na konkrétním rozhodnutí dohodne.

Vyloučit v současné době Krnáčovou – jak popsali dva členové ANO v Praze – nedoporučil PR tým hnutí. A zdůvodnil to tím, že bývalá primátorka by to mohla využít k další propagaci své knihy, která má brzo vyjít.

Člen PR týmu ANO Martin Vodička tuto verzi odmítá. „Je to něčí výmysl a úplná hloupost. S PR týmem paní Krnáčovou nikdo neřešil a nedávali jsme tedy ani žádná doporučení,“ uvedl Vodička.

O vyloučení Krnáčové se bavili spolustraníci již v úterý. To se konalo krajské předsednictvo ANO v Praze.

Na něm se řešil návrh místopředsedy ANO v Praze 1 Vojtěcha Ryvoly, aby byla Adriana Krnáčová vyloučena. „Navrhl jsem její vyloučení, protože její výstupy chápu jen jako PR pro její novou knihu a hlavně ona začala útočit na pana Babiše a hnutí až poté, co byla odmítnuta její žádost o post velvyslance. Myslím si, že svým jednáním hrubě poškozuje hnutí,“ uvedl Ryvola.

Pražští členové ANO o vyloučení nakonec nehlasovali. A to proto, že předseda Říčař přislíbil, že se tím budou zabývat na celostátním předsednictvu.

Loni na podzim Krnáčová kandidovala do krajského vedení ANO v Praze. Na poslední chvíli ale svoji nominaci stáhla.

Při této příležitosti za zavřenými dveřmi před zhruba dvěma sty delegáty zkritizovala premiéra Babiše i jeho vládu třeba za to, že se opírá o podporu komunistů.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované