Hlavní obsah

Velikonoce se budou v Praze slavit hlavně on-line

Foto: Jan Mihaliček, Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

28. 3. 2021 23:42

Radnice městských částí v Praze ruší i letos akce, jimiž obvykle oslavují Velikonoce a připomínají lidové zvyky a tradice. Stejně jako v roce 2020 je důvodem pandemie covidu-19 a související vládní opatření.

Článek

Některé radnice nebo organizace, které zřizují, ale plánují připravit speciální on-line programy, aby přiblížily občanům sváteční atmosféru. Na dotaz ČTK to uvedli mluvčí městských částí v metropoli.

Dobrodružné pátrání po velikonoční pomlázce si mohou jednotlivci nebo rodiny užít v Praze 8, uvedl mluvčí Martin Šalek. Účastníci budou v rámci Bohnické velikonoční hry plnit úkoly na 12 stanovištích, ke kterým je povede mapa z 19. století. Za správně vyplněný herní list si soutěžící mohou od 26. března do 11. dubna vyzvednout odměnu.

Praha 3 pořádá na Boží hod velikonoční bojovku. „Účastníci se vydají po stopách velikonočního zajíčka hledat schovaná vajíčka. Ta jsou ukryta na sedmi místech na Žižkově. Děti je budou muset najít a do hrací karty vyznačit jejich barvy. Za správně vyplněnou kartu dostanou v Atriu na Žižkově balíček s koledou,“ popsala mluvčí Prahy 3 Zuzana Křížková.

Některé radnice se se svými obyvateli ve sváteční dny spojí on-line. Praha 11 nabídne podle mluvčí Anny Kočicové on-line dílnu Tvoříme velikonočního zajíčka. Ta se bude konat 2. dubna od 10:00. Prostřednictvím KC Zahrada se mohou zapojit děti od čtyř let. Malování kraslic přes internet zprostředkuje Praha 4 a sváteční program má podle mluvčí Prahy 14 Veroniky Berné přichystané i tamní volnočasové centrum H55.

Kvůli epidemické situaci v zemi se naopak nebudou konat trhy a jarmarky, kde se tradičně prodává velikonoční sortiment. Ruší se třeba jarmark chráněných dílen v budově radnice Prahy 8, na němž jednotlivé organizace lidem nabízely výrobky lidí s postižením. Praha 6 zrušila velikonoční program na Vítězném náměstí i výstavu a tvůrčí dílny v Písecké bráně, sdělil mluvčí Jiří Hannich. Podle mluvčího Prahy 10 Jana Hamrníka se letos neuskuteční velikonoční trhy na Kubánském náměstí a podle mluvčí Prahy 2 Andrey Zoulové ani na náměstí Míru. Náměstí v Praze 2 se ale podle Zoulové od 29. března dočká velikonoční výzdoby. Pomlázkami, které posvětí farář kostela svaté Ludmily Jakub Berka, budou ozdobené i ploty u budov základních škol ve druhé městské části.

Reklama

Doporučované