Hlavní obsah

Votice na Benešovsku dokončily biokoupaliště za 30 milionů Kč

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

24. 6. 2020 23:02

Votice na Benešovsku dokončily nové biokoupaliště poblíž rybníka Pilař. Výstavba vyšla zhruba na 30 milionů korun bez DPH, na stavbu je možné uplatnit odpočet daně z přidané hodnoty.

Článek

Pro veřejnost se koupaliště otevře 1. července.

Vodu v nádrži čistí rostliny a řasy, chemické látky se do ní nebudou přidávat. Podle radnice má přírodní koupaliště nižší náklady na provoz a je vhodnější pro alergiky.

V areálu vznikly tři propojené nádrže, největší je dlouhá přes 40 metrů a na šířku má více než 20 metrů. Plavecká část je hluboká tři metry, neplavecká 1,2 metru. Nejmenší děti mají k dispozici brouzdaliště s hloubkou 40 centimetrů.

Na zimu se koupaliště nebude vypouštět a bude možné ho využívat jako ledovou plochu k bruslení. Do budoucna chce město areál rozšířit o volnočasové centrum s hřištěm pro plážový volejbal, posilovacími stroji, umělou divokou řekou a dalšími atrakcemi.

Původně mělo být koupaliště otevřené již v loňské sezoně, výběrové řízení se ale protáhlo. Stavba nakonec začala až loni. Město s 4500 obyvateli nemá koupaliště už desítky let. Přišlo o něj kvůli výstavbě přeložky silnice kolem Votic. Nové koupaliště pak už nevzniklo.

Z průzkumů mezi veřejností vyplynulo, že lidé by si koupaliště přáli. Část zastupitelů byla proti koupališti, domnívala se, že projekt je příliš nákladný. Někteří prosazovali výstavbu krytého bazénu. Jeho provoz by ale byl podle vedení radnice pro město ekonomicky neúnosný.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučené