Hlavní obsah

Vše, co potřebujete vědět večer 13. září

Vše, co potřebujete vědět večer 13. září. (Video: Seznam.cz)

13. 9. 2019 19:26

Hlavní zpravodajská relace Televize Seznam.

Článek

01:07 – Čapí hnízdo: stíhání zastaveno!

Městské státní zastupitelství zastavilo trestní stíhání Andreje Babiše i pěti dalších lidí obviněných v kauze Čapí hnízdo. Rozhodnutí žalobce Jaroslava Šarocha z minulého pondělí dnes potvrdil jeho nadřízený Martin Erazím. Případ může ještě přezkoumat nejvyšší žalobce Pavel Zeman.

02:50 – Nejzásadnější momenty kauzy

07:32 – Rusko vyhrožuje odvetou za Koněva

Zdálo se, že drama „Koněvův pomník” je u konce. Po čtvrtečním rozhodnutí pražských zastupitelů – přemístit sochu maršála Koněva – ale dnes Rusové pohrozili odvetou. Podle ruského ministerstva zahraničí může rozhodnutí Prahy 6 poškodit rusko-české vztahy a nezůstane bez odpovědi. České ministerstvo zahraničí nicméně odpovídá, že přestěhování sochy není v rozporu s žádnou vzájemnou smlouvou.

08:00 – Vyšší výběr daní posiluje rozpočet

Vláda v pondělí projedná státní rozpočet pro rok 2020. Z materiálů ministerstva financí přitom vyplývá, že objem peněz, s kterými by se mělo v příštím roce hospodařit, na poslední chvíli vzrostl o dvě desítky miliard. Stejně tak i příjem, tedy zejména vybrané daně.

10:10 – Klima vyhnalo z domovů sedm milionů lidí

Extrémní počasí láme smutné rekordy – za šest měsíců přírodní katastrofy vyhnaly z domovů sedm milionů lidí. Vyplývá to z nové analýzy švýcarského Centra pro monitorování vnitřního přesídlení. To se zaměřuje na uprchlíky, kteří ochranu nehledají za hranicemi, ale uvnitř své země.

12:54 – Špatné parkování blokuje hasiče

Špatně zaparkovaná auta v zaplněných ulicích sídlišť – problém, se kterým se cestou na místo zásahu potýkají záchranáři. Pražští hasiči dnes uspořádali akci, na které názorně ukázali, jak jim špatně zaparkovaná auta komplikují práci.

14:53 – EET už je kompletní

Poslanci přehlasovali Senát – EET se tak rozšíří i na zbývající obory. Schválenou vládní novelu by nyní mohl vetem zastavit už jen prezident, který ji dostane k podpisu. Piráti a občanští demokraté se rozhodli některé paragrafy napadnout u Ústavního soudu.

15:10 – Lesů stále ubývá

Svět prohrává bitvu s odlesňováním. Takový je postoj zakladatelů Newyorské deklarace o lesích, která si klade za cíl s deforestací skoncovat. V roce 2014 ji podepsalo 37 států a 20 místních samosprávných celků – mnohé z nich přímo dotčené rozsáhlým odlesňováním. Cílem bylo, aby se do roku 2020 zpomalilo na polovinu a do roku 2030 skončilo nadobro. Už nyní je ale jasné, že se cíle ani zdaleka nenaplní, za posledních pět let se tempo odlesňování naopak ještě zrychlilo.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené