Hlavní obsah

Komunální volby

Konečné výsledky voleb v ČR
Sečteno 100 %
Výsledky voleb
StranaZastupitelé
SNK-CELK
38 099
NK
5 770
KDU-ČSL
2 716
STAN+NK
1 886
ODS
1 600

Volby do Senátu

Výsledky 1. kola voleb
Sečteno 100 %
Výsledky voleb

Vyhlídkový let na Aljašce skončil tragédií. Šest mrtvých

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační snímek z Ketchikanu.

Reklama

6. 8. 2021 5:44

Nehoda se stala v rezervaci Misty Fjords National Monument nedaleko města Ketchikan.

Článek

Šest lidí zemřelo ve čtvrtek při havárii malého letadla na jihovýchodě Aljašky. Šlo o vyhlídkový let, pět z obětí byli turisté, kteří do této části Spojených států připluli na výletní lodi, napsala agentura AP.

Nehoda se stala v rezervaci Misty Fjords National Monument nedaleko města Ketchikan. Odkud cestující v letadle pocházeli, místní úřady nezveřejnily. Na Aljašku přijeli výletní lodí Nieuw Amsterdam, která patří společnosti Holland America Line.

AP uvádí, že Ketchikan je oblíbenou zastávkou výletních lodí, turisté odtamtud podnikají různé výlety. Často si platí vyhlídkové lety v malých letadlech do přírodní rezervace Misty Fjords National Monumet, kde si mohou prohlédnout krásy divočiny, včetně údolí zformovaných ledovci, zasněžených vrcholků hor nebo jezer. Nehodu budou vyšetřovat experti z amerického Národního úřadu pro bezpečnost v dopravě (NTSB).

Na Aljašce letos koncem března při havárii vrtulníku zahynul většinový vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner a další čtyři lidé. Skupina se věnovala heliskiingu, což je extrémní sport, při němž jsou jezdci na lyžích nebo snowboardu vysazováni z vrtulníku do volného terénu.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované